1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kiralarda Yüzde 25 Zam Sınırı Kalktı Mı, Ne Zaman Kalkacak?

Kira fiyatlarında yaşanan fahiş artış sonrası yürürlüğe konan yüzde 25 zam sınırı uygulamasının son tarihi olarak temmuz ayı belirlenmişti. Zam dönemi gelen vatandaşlar da son tarihi merak etmeye başladı. Peki, kiralarda yüzde 25 zam sınırı kalktı mı, ne zaman kalkacak? İşte detaylar..

2022 yılının Temmuz ayında kira artışları yüzde 25’le sınırlarılmıştı. Bu düzenleme 2023’te bir yıl daha uzatılmıştı. Kira zammında yüzde 25 sınırının kalkmasının ardından eski uygulamaya dönülecek.

Yüzde 25 zam sınırı ne zaman bitiyor?

Yaklaşık 2 yıldır uygulanan zam sınırı yarın (2 Temmuz) itibarıyla sona erecek.

Buna göre haziran enflasyonuyla birlikte ortaya çıkacak veriyle kiracılara en az yarı yarıya kira zammı yapılabilecek.

Bakan Şimşek açıklamıştı

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, son olarak katıldığı bir TV programında ekonomi gündemine dair açıklamalarda bulunmuş; kirada yüzde 25 sınırının devam etmesi için bir sebep olmadığını belirtmişti. Buna göre Şimşek, konuyla ilgili paylaşımında, “Kirada yüzde 25 sınırının devam etmesi için bir sebep görmüyorum, çok büyük ihtimalle devam etmez. Kredi fiyatlamasına da müdahale edilmemesi gerekiyor.” ifadelerini kullanmıştı.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Girişimcilere Finansman Desteği İçin Yeni Bir Üst Fon Geliyor

Bakan Şimşek, Türkiye’de girişim sermayesi fonlarına kaynak aktarılması için üst fon kurulması çalışmalarında nihai aşamaya …