1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Kentsel Dönüşümün Tek Kurtuluşu Bu Proje

Esenler müteahhitlerinin bir araya gelerek kurduğu dernek, 20 ay önce şirketleşerek faaliyetlerine devam etti.

kentsel-donusumun-tek-kurtulusu-bu-proje

ESİNDER Dernek Başkanı Özkan Ercan, riskli yapılarda iskan hakkı verilmeyen dairelerin tek kurtuluşunun, İş Bankası garantörlüğünde başlattıkları Yerinde Uygulama Projesi olduğunu söyledi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek inşaat sektörüne yeni bir anlayış kazandırdıklarını söyleyen Esinder Dernek Başkanı Özkan Ercan; “İş Bankası garantörlüğünde başladığımız YERİNDE UYGULAMA PROJESİ ile kentsel dönüşüme uğrayan, riskli bina statüsüne girmiş ya da imar ömrünü tamamlamış iskan hakkı verilmeyen yapıları yeniliyoruz. Üstünde 10 ay çalıştığımız projeden biraz söz etmek gerekirse, kişinin evini kişiye yenileyerek geri veriyoruz. Yenilediğimiz ev karşılığında da 1 veya 2 yıl sonra ödenmeye başlayacak ve bütçeleri zorlamayacak ödeme şekilleriyle binanın değerini şu anki durumundan 4 – 5 kat arttırıyoruz.” açıklamasında bulundu.

BAKKAL AMCANIN AVM İLE MÜCADELESİ

ESİNDER derneği ile başlayan serüveni 20 ay önce 20 dernek üyesinin kuruculuğunu üstlenerek faaliyete geçirdiği ESİNDER şirketi, inşaat sektöründe kısa sürede ismini duyuracağını ve çok iyi işlere imza atacağının garantisini veren Yönetim Kurulu Başkanı Özkan Ercan; “Sektördeki rakiplerimize baktığımızda eğer ESİNDER çatısı altında toplanmasaydık, çok basit bir tabirle bakkalların, avmlere karşı verdiği savaşı verecektik. Ancak şimdi kurumsal bir firma altında öncelikle markalaşarak ve markamıza da yaptığımız işlerle değer katarak büyümeyi hedefledik. Değişen teknoloji ve konut politikaları ile ev sahiplerinin artık sadece ev değil bir sosyal donatı alanı istemesi ve sektörde markalaşmış ve ün yapmış insanlara güvendiğini tespit ettik.

Kendimizi ESİNDER olarak diğer küçük çaptaki müteahhitlerin önünü açmak ve yeni bir misyon edinerek öncü bir rol üstlenmek için projelerimizi konumlandırırken ilk ayağında unsurların sağlanması için çalışmalara başladık. Şu an üstünde çalıştığımız Cevizlibahçe ve Esenşehir projeleri de maliklerin isteklerine göre ve değişen teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanılarak ortaya çıktı. Biz bu projeleri markamızın teminatı olarak ve reklamımız olarak kullanacağız. Büyüme hedefimizin doğrultusunda ilk olarak Esenler’e hakettiği değeri kazandıracağız, 5 sene içinde İstanbul’a, 10 senede de tüm Türkiye’ye yayılarak tanınmış bir marka haline geleceğiz.” açıklamasında bulundu.

HEDEF: Esenler’İN YENİLEŞMESİ VE DÖNÜŞMESİ

İki tane projenin de çok hızlı ilerlediğini ve maliklerin neredeyse hepsinin projelere onay verdiğini söyleyen Özkan Ercan; “Cevizlibağ projemizde toplamla 10 bin 500 metrekarelik alan içinde 260 hak sahibini yerinde dönüşüm projemizle ev sahibi yaparken bir yanda da Esenşehir projemize start verdik. Esenşehir projemizde 8 bin 900 metre karelik bir alanda 220 hak sahibinin evini yenileyerek değer katıyoruz. Projelerimizde, %70 yeşil alan, spor salonları, yüzme havuzları ve otoparklarla tamamen bir sosyal donatı alanı oluşturuyoruz. Böylelikle konumu itibariyle her yere yakın olan Esenler’in gerçekte hak ettiği değere ulaştırmak için tüm müteahhitlerimizle hızla çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

“REKABET ORTAMINDA MARKA OLMANIN AVANTAJINI YAŞAYACAĞIZ!”

Adres Patent’le birlikte markalaşma faaliyetlerini arttırmak için bir protokol imzalayan ESİNDER, ayrıca Aydın Üniversitesi ile ortak bir müteahhitlik okulu açarak algıdaki müteahhit kavramını tamamen silmeye hazırlanıyor. Tüm müteahhitlerin başta markalaşarak rekabet ortamında tutunabileceklerinin altını çizen Özkan Ercan; “Marka olmanın avantajını rekabet ortamında mutlaka göreceğiz. Açtığımız müteahhitlik okulu ile de markamıza değer katarak tercih edilebilir olmayı sağlayacağız. Çünkü müteahhitler için algıda oluşan bir düşünce var. Bunu tamamen ortadan kaldırarak sektörün ihtiyacı olan kalifiye elemanları yetiştireceğiz. Sadece müteahhitlerimizle sınırlı kalmadan ileride ustalarımızı ve inşaatta çalışan işçilerimize de eğitim vererek onların da sektörde sertifikalı işçi olmasını sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

ESİNDER SEKTÖR İÇİN ÖRNEK TEŞKİL ETMEKTEDİR

ESİNDER’in tüm markalaşma faaliyetlerini yürüten Adres Patent Marka ve Patent Danışmanı Billur Demirci; “Ercan Bey’in hem müteahhitlere hem de Esenler halkına tanımak istediği ayrıcalık için kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Adres Patent’le birlikte imzalanan protokol gereği müteahhitlerimizin hepsini markalaştırarak, haksız rekabete maruz kalmamaları için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. ESİNDER hem dernek olarak hem de şirket olarak faaliyetler bakımında değerlendirildiğinde örnek teşkil eden bir kurumdur. Kurumsallaşarak ve her geçen gün pasta payını genişleterek yoluna devam edeceğinden eminiz ve gerek verdiğimiz seminerlerle gerekse markalaşmalarındaki verdiğimiz destekle her zaman yanlarında olacağız.” dedi.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418