1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

İnşaat Malzemelerini Sanata Dönüştürdüler

Bursa İnegöl Meslek ve Sanat Edindirme Kursları’na (İNESMEK) ilgi her geçen gün artıyor.

insaat-malzemelerini-sanata-donusturduler

Birçok farklı alanda eğitimlerin sürdüğü kurslarda, Bembeyaz İzcilik Gençlik Spor Kulübü öğrencisi 13 çocuk filiografi kursunu tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Küçük sanatseverler için İNESMEK Nuri Doğrul Kurs Merkezi’nde düzenlenen ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İNESMEK kurslarının bu yıl 7 ayrı noktada sürdüğünü ifade ederken, 3 bin civarında kursiyerin bu kurslardan istifade edeceğini vurguladı.

Bu kurslardan biri olan filiografi kursunun sertifika töreni için bir araya geldiklerini belirten Başkan Aktaş, çocukların eğitim öğretimlerini sürdürürken bu tür el becerilerini geliştirmelerini arzu ettiklerini kaydetti.

Aktaş’ın konuşmasının ardından 13 öğrenciye sertifikaları takdim edildi. Öğrenciler de hazırladıkları filiografilerden Başkan Alinur Aktaş ve meclis üyelerine hediye etti.

Cihan

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418