1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Evinin Çatısına Güneş Paneli Kurdu, Ayda 100 Bin TL Kazandı!

Güneş Enerjisi yatırımları her geçen gün artarken yatırım yaparak kazanç sağlamak isteyenlerde GES maliyeti ve yatırım şartları hakkında araştırmalarına devam ediyor.

evinin-catisina-gunes-paneli-kurdu-ayda-100-bin-tl-kazandi

FABRİKA ÇATISINA GÜNEŞ PANELİ KURDU, AYLIK 100 BİN LİRA PARA KAZANDI!

Güneş enerjisi santrali kurulan fabrika sayısı her geçen gün artarken belediyelerin yanı sıra evlerde de güneş enerjisi yatırımı yapanların sayısı artıyor.

Çanakkale’de bulunan bir fabrikaya yapılan güneş enerjisi santrali başarılı bir örnek oldu. Konu hakkında açıklama yapan söz konusu fabrikanın sahibi Ali Polat, Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrikasının çatısına kurmuş olduğu santral hakkında bilgi verdi.

GES panelleri sayesinde fabrikasıda elektriğe para ödemediklerini bunun yanı sıra kalan elektriği de elektrik dağıtım şirketlerine 13 sentten sattıklarını söyledi. Bu sayede aylık 100 bin lira kazanç elde ettiğini belirten Polat “Altta bir fabrikam varken, üstte de ikinci bir fabrika kurmuş oldum.

Getirisi çok iyi. Allah bereket versin. Aylık 15-20 bin liralık faturadan kurtulmuş oldum. GES’in masrafı da olmuyor. Sadece ayda yılda bir temizliğini yapıp, inverterlere bakıyoruz” dedi.

ÇATIYA GÜNEŞ ENERJİSİ PANELİ GES KURMAK İÇİN APARTMAN SAKİNLERİ TARAFINDAN YAPILMASI GEREKENLER NELER?

Hükümet tarafından yapılan yasal değişikliğin ardından meskenlerde 10 kilovata kadar kurulacak olan güneş enerjisi santralinin öz tüketim fazlasının satışına onay verildi.

Apartmanlar ve villa sahipleri sattıkları elektrik tutarı için fatura keserek tahsilat yapacaklar. Bu para ile ortak apartman giderleri karşılanabilecek.

Yaklaşık 70 bin liralık maliyet ile kurulan güneş enerjisi paneli için yılda 8-10 bin lira para kazanacak olan apartmanlar aynı zamanda 17 sene bedava elektrik kullanma hakkına sahip olacak.

Apartmanlarda güneş enerjisi paneli kurulumu için dağıtım şirketine başvuru, proje onayı için TEDAŞ’a başvuru, dağıtım şirketi ile anlaşma son olarak ta güneş enerjisi paneli kurulumu yeterli oluyor.

Tapu ibrazı ya da en az 2 yıllık kira sözleşmesi beyanında bulunulması başvuru için yeterli olurken güneş enerjisi paneli üreten firmalar gerekli tüm işlemleri apartman yönetecileri adına yürütüyorlar.

GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ YATIRIMI YAPANLAR KAZANIYOR!

Son dönemde güneş enerjisi yatırımı yapanların sayısı artarken özellikle de bol güneş alan bölgelerde bulunan site ve apartman yönetimleri de kredi kullanarak yatırım yapmayı tercih ediyor.

Yapılan yatırımlar kısa sürede kendisini amorti ederken uzun vadede büyük kazançların elde edilmesine olanak sağlanıyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

As Yatırım, Güney Koreli Üç Şirketle Santral Kuruyor!

İnşaat ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren Kuveytli yatırım şirketi Aswar Group, Türkiye’de güneş enerjisine yatırım …