1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Dünyanın En Pahalı 14. Sultan Suiti Çırağan Sarayı’nın!

CNN’in hazırladığı dünyanın en pahalı 15 otel suiti listesinde Çırağan Sarayı’ndaki ‘Sultan Suiti’ de yer aldı…

Amerikan televizyonu CNN’in hazırladığı dünyanın en pahalı 15 otel suiti listesinde Çırağan Sarayı’nın “Sultan Suiti” 14’üncü oldu. Listede birinciliği Cenevre’deki Hotel President Wilson aldı. Dünyanın en pahalı üç suitinin özellikleri şöyle:

1- Hotel President Wilson, Cenevre: Çatı katında bulunan Kraliyet Suiti’nin öne çıkan özelliği en gelişmiş güvenlik teknolojisiyle donatılmış olması. Suit, geniş görüş perspektifinde Cenevre Gölü ve dünyanın en uzun otomobil tüneli Mont Blanc manzarası sunuyor. Suitin geceliği 65 bin dolar (113 bin TL).

2- The Raj Palace Oteli, Hindistan: Geceliği 45 bin dolar (78 bin 750 TL) olan “Başkanlık Suiti”, 1500 metrekare. Dört katlı suitin dekorasyonunda, altın kaplama, fildişi, ayna gibi gösterişli malzemeler kullanılmış.

3- Four Seasons, New York: Çatı katının tamamını kapsayan “Ty Warner Suiti” adını otelin sahibinden alıyor. Geceliği 41 bin 836 dolar (73 bin 200 TL) olan 400 metrekarelik dokuz odalı suit, 360 derecelik Manhattan manzarasının yanı sıra sedef, altın ve platin dokuma kumaşlarla kaplı duvalarlarıyla ünlü.

AVRUPA’NIN İKİNCİSİ
Çırağan Palace Kempinski, İstanbul: Avrupa’nın en büyük ikinci suiti olan Sultan Suit, 376 metrekare. 16’ncı yüzyılda Osmanlı saray mimarisiyle hazırlanan suite, 19’uncu yüzyılda yapılan yeniden düzenleme ile Barok tarzı katılmış. Denize sıfır olan suit, geniş Boğaz manzarasına sahip. Suit’in geceliği 15 bin 332 dolar (26 bin 830 TL).

Milliyet

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

İnşaat Devi Koçoğlu İnşaat’a Kayyum Atandı!

Türkiye’nin ikinci büyüğü olacak Çukurova Havalimanı ve Manisa ile İzmir arasını 15 dakikaya indirecek Sabuncubeli …