1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Diziler Nedeniyle Villa Fiyatları Artıyor

İzlenme rekorları kıran dizi ve filmler, yapımcı ve oyuncularına kazandırdığı kadar mekânları da zengin ediyor.

diziler-nedeniyle-villa-fiyatlari-artiyor

Kiralanan villaların fiyatları dudak uçuklatıyor. İstanbul’un çeşitli yerlerindeki lüks daireler, köşkler hatta yalılarda çekilen diziler, hem turistlerin ilgisini çekiyor, hem de sahiplerinin günlük binlerce dolar kazanmasını sağlıyor.

KALE 30 BİN DOLAR KİRA İSTİYOR

Bazı evler için bölüm başı ücret dahi istenebiliyor. Dizilere ev sahipliği yapan mekânlar içinde, 120 yıllık köşkten, oda kirası bile 6 bin euroyu bulan saraya kadar pek çok farklı yapı var. Dizi çekimleri için günlük veya aylık olarak kiralanan dayalı döşeli bu mekânların satış değerleri de oldukça yüksek. Edinilen bilgilere göre, evini film setlerine kiraya vermek isteyenler furyasına Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay da katıldı. Geçen yıl kasım ayında Beykoz’da 12 milyon dolara yalı satın alan Okyay, 8 aydan bu yana satılık tabelasının durduğu evini dizilere kiralamak için harekete geçti. 650 metrekarelik arazi içinde, 500 metrekare oturum alanına sahip yalı için aylık 30 bin dolar kira bedeli isteniyor.

VİLLALARDA GÜNLÜK KİRA 8 BİN LİRA

Dizi ve reklam çekimleri için kiralanan villalarda günlük fiyatlar 8 bin liraya kadar çıkıyor, lüks dairelerde ise rakamlar 4 bin liraya kadar yükseliyor. Bazı evler için bölüm başı ücret isteniyor. Bu da 35 bin lirayı buluyor. Dizilerde kullanılan evler genellikle Zekeriyaköy, Beykoz, Çengelköy, İstinye, Çekmeköy gibi kalabalıktan uzak bölgelerden seçiliyor.

FURYAYI İLK SOSYETE BAŞLATTI

Villasını ve yalısını dizi setlerine kiraya verenler arasında ilk olarak sosyetik isimler dikkat çekmişti. Feryal Gülman’ın Bebek’te 55 milyon değerindeki yalısı ATV’de yayımlanan Kara Para Aşk dizisine ev sahipliği yapmıştı. Boğaz manzaralı lüks yalıya yapım şirketinin günlük 10 bin lira verdiği söylenmişti. 1753 yapımı Edip Efendi Yalısı da dizi setlerinin gözdesi olmuştu. Ebru Mengenecioğlu’na ait 75 milyon dolar değerindeki yalı, dizi çekimlerine aylık 50 bin dolara kiralanmıştı.

Sabah

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

2. Hızlı Tren Geliyor!

Sincan Çayırhan İstanbul demiryolu projesinin yapımı için düğmeye basıldı. TCDD tarafından yapımı üstlenen Sincan – …