1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Denizli İnşaat Mühendisleri Odası: Güzel Olan Her Şeyin Yanındayız

DENİZLİ İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Yrd.Doç.Dr. Hayri Ün, odayı ziyaret eden AK Parti Milletvekili Nihat Zeybekci’ye, Denizli’nin önünü açacak projelerin yanında olduklarını belirterek, “Bizler bu mahallenin delikanlısıyız. Mahallemizin kızlarının namusunu kendi namusumuz biliriz, canımız pahasına koruruz. Düğünü olduğunda da dışardan izlemez bizzat o düğünde oynarız” dedi.

denizli-insaat-muhendisleri-odasi-guzel-olan-her-seyin-yanindayiz

AK Parti Denizli Milletvekili ve MKYK üyesi Nihat Zeybekci, İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi yönetimi ile kahvaltıda buluştu. Oda Başkanı Hayri Ün, ziyarete ilginç sözleriyle damga vurdu. Toplumda bugüne kadar herkese roller öğretildiğini, gömlekler hazırlandığını savunan Ün şunları söyledi:

“Bu rolü oynayın, bu gömleği giyin dediler. Odalara verilen rol de, ‘hükümet kim olursa olsun, karşısında olun’ rolüydü. Biz bu rolü oynamayı ve gömleği giymeyi kabul etmiyoruz. Biz İnşaat Mühendisleri Odası Denizli Şubesi olarak hükümet ve kurumlarda kim olursa olsun yanındayız. Hatta konu Denizli olduğunda konunun tam içinde oluruz. Karşıdan seyretmeyiz. Bir ailenin bireyi olarak farklı takımlar tutabiliriz, kavgalar edebiliriz ama hepimizin bir aile olduğunu unutmamalıyız. Güzel olan herşeyin karşısında değil yanında olacağız.”

‘MAHALLENİN DELİKANLISIYIZ’

Bugüne kadar odaların yeni projelerin hep karşısında olduğu izlenimi oluştuğunu belirten Ün sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şube olarak kamunun çalışmalarında engel olmadık, eksikleri ilettik. Bizler oda olarak artık Denizli’nin önünü açacak projelerde var olmak, uzmanlar olarak projeler yapılmadan incelemeler yapmak ve katkı koymak istiyoruz. Bizler bu mahallenin delikanlısıyız. Mahallemizin kızlarının namusunu kendi namusumuz biliriz, canımız pahasına koruruz. Düğünü olduğunda da dışardan izlemez bizzat o düğünde oynarız.”

‘SİYASET TEK MEKANİZMA OLMALI’

AK Parti denizli Milletvekili Nihat Zeybekci de, siyasetin yapılacağını yerin ayrı olduğunu kaydederek şöyle konuştu:

“Bu ülkede siyaset yasaklanan, kötü görülen bir şey asla olmamalıdır. Siyaset bu ülkenin problemlerinin çözümü için tek mekanizma olmalıdır. Siyasetin dışında tabii ki uzman kuruluşlarmız da hiçbir ön yargı, peşin fikir olmaksızın, iktidar kim olursa olsun doğrularda buluşabilmelidir. Bugün odalarımızın uzman meslek kuruluşlarımızın bu noktaya doğru hızla geldiğini görüyoruz.”

20 YILDA YAPILAR YENİLENECEK

Türkiye genelinde kentsel dönüşüm konusunda önemli günlerin yaşandığını belirten Zeybekci şunları anlattı:

“Önümüzdeki 20 yıl içerisinde Türkiye yapı anlamında baştan aşağıya değişecek ve yenilenecektir. Bu yenilenmede siyasi irade ile uzman kuruluşların ortak akıllarıyla, vatandaşa yük getirmeden, ülkenin kaynaklarını en akılcı bir şekilde kullanarak, bu ülkeyi olası bir depremde en az hasarla atlatır hale getirmemiz lazım.”

DHA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Ayda Bin 556 Lira Taksitle Lüks Konut Kampanyası!

Konutta başlatılan seferberlik tam gaz sürüyor. Ayda 1.556 lira taksitle lüks konut sahibi olma fırsatı …