1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Coşkun Koleji, Maltepe’de Eğitim Kampüsü Kurdu!

Yeni eğitim-öğretim yılına büyük yatırımlar yaparak hazırlanan Coşkun Koleji, İstanbul Maltepe’de modern bir eğitim kampüsü kurdu.

Coşkun, Coşkun Eğitim Kurumları, Coşkun Koleji, coşkun koleji maltepe, Dünya Standartları, Dünya Standartlarında coşkun koleji, eğitim kampüsü, Kolej

Yeni eğitim-öğretim yılına büyük yatırımlar yaparak hazırlanan Coşkun Koleji, İstanbul Maltepe’de modern bir eğitim kampüsü kurdu. ‘İstanbul Coşkun’ olarak adlandırılan yeni okulun Uluslararası Bakalorya (IB) programıyla eğitim faaliyetlerini sürdüreceği belirtildi.

Bir dünya okulu olmak için IB programını tercih eden Coşkun Koleji, 2011 Eylül ayında müracaat sürecini başlattı. Bu süreç yaklaşık 2 ay kadar sürdü. IB organizasyonu, eğitim kurumundan gelen başvuruyu değerlendirdi ve Coşkun Koleji’ne 3 aşamalı ilkokul-ortaokul-lise (PYP-MYP-DP) IB programını uygulama yetkisi verdi. Bu sene yapılan başvuruyla aday okul olarak ikinci yılına başlayacak olan okul, 2013 Mart ayında bir dünya okulu olmayı hedefliyor.

Yeni açılacak olan okula fiziki imkânlar açısından yaklaşık 15 milyon euro gibi çok büyük bir yatırım yapıldı. Okul bünyesinde modern donanımlı 44 derslik hazırlandı. Ayrıca, bilgisayar ve fen laboratuarları, çok geniş bir kütüphane ve 3D salonu olan 70 kişi kapasiteli bir bilim merkezi kuruldu. Bunlara ek olarak ‘planetaryum’ denilen uzay- astronomi derslerinin uygulamalı yapılacağı derslikler ve ‘Bilim müzesi’ adı altında sabit deney setleriyle öğrencilerin uygulamalarını rahatlıkla yapabilecekleri ortamlar dizayn edildi. Yine öğrencilerin severek proje üretebilecekleri ‘Robotik laboratuarı’ da kuruldu. Bunlardan başka çok büyük kapalı spor salonu ve yanında 3 adet daha küçük spor salonu, jimnastik, step, güreş gibi değişik faaliyetlerinin yapılacağı mekanlar hazır halde getirildi. Son olarak yeni okulda, 8 derslikli bir anaokulu, özel akıl oyunları sınıfı ve play-room’lar (oyun odaları) yer alıyor.

Yeni okulla ilgili bilgi veren Okul Müdürü Bilal Akkaya, “20 yıllık tecrübesiyle Coşkun Eğitim Kurumları, yetiştirdiği öğrencilerin bir dünya insanı olarak hayatta daha başarılı olabilmeleri için ulusal bir sistemin gereklerini yerine getirmekle yetinmeyip daha uluslar arası bir sistemle öğrencilerini eğitmek istedi. Böylece öğrencilerin potansiyellerini en üst düzeyde kullanmalarını hedefledi.” diye konuştu.

İstanbul Coşkun Müdürü Akkaya, “Bu sene PYP ve MYP (ilkokul ve ortaokul) programını yani anasınıfından 7. sınıfa kadar olan öğrencilerimizle başlıyoruz. Kayıtlarımız tamamen doldu. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında DP (diploma programına) hazırlık sınıfından öğrenci alarak başlayacağız. Bizim farkımız, klasik kurs mantığıyla değil projelerle, grup çalışmalarıyla, araştıran-sorgulayan, bilgili, çağdaş öğrenci yetiştirmek ve bu öğrencilerin İngilizce dilini kendi ana dilleri gibi konuşmalarını, okumalarını ve kendilerini ifade edebilmelerini sağlamak olacak. Tecrübeli eğitim kadromuz ve modern fiziki yapımız IB World School (IB Dünya Okulu) olma adına mükemmel şekilde hazırlandı. Bu yönüyle biz, Coşkun Koleji olarak verdiğimiz diplomayla 143 ülkeye köprüler kuracağız. Dünya insanlarını yetiştireceğiz.” şeklinde konuştu.

Haberimport

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418