1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Bu Projeyle 32 Evin Tadilatı ve Bakımı Yapıldı!

Erzincan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yürütülen ve Kalkınma Bakanlığı’nca Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında desteklenen ”Güzel Evim” projesiyle, ihtiyaç sahibi 32 evin tadilatı ve bakımı yapıldı.

Erzincan Valiliği, Güzel Evim, Hediye, proje, Projeler, Projeler haberleri, Selman Yenigün, Sodes, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Vali, Ziyaret

Vali Selman Yenigün, proje kapsamında tadilat yapılan, Kazım-Şeriban Bilen çiftinin, il merkezine 12 kilometre mesafedeki Karadiğin köyünde bulunan evine konuk oldu.

Bilen çiftinin evinin yenilendiğini ve yaşanabilir bir hale geldiğini dile getiren Yenigün, ”25 yoksul ailenin evinin restore edilmesi, güzel bir ev, güzel bir yaşam alanı oluşturulması düşünülmekteydi, bu 32’ye çıktı, 7 konut arttırılmış oldu” dedi.

Yenigün, daha sonra, evlerinde tadilat gerçekleştirilen, Mollaköy beldesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde oturan Cafer-Beser Atıcı çiftine ziyarette bulundu.

Her iki çift de, evlerinin yapılan tadilatla oturulur duruma geldiğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Vali Yenigün, bir süre görüşüp, düşüncelerini sorduğu ailelere, çeşitli hediyeler verdi.

-”Yalnız Değilsiniz” projesi-

Erzincan Valisi Selman Yenigün, SYDV tarafından, ”Güzel Evim”in yanı sıra, ”Yalnız Değilsiniz” adlı bir projenin daha hayata geçirildiğini bildirdi.

Bu projenin de, SODES kapsamında desteklendiğini açıklayan Yenigün, eğitimden geçirilen 10 kadının, 65 yaş üstü 50 civarında kadının evine yardıma gittiğini söyledi.

Yaşlı kadınlara, temizlik, yemek, bakım, yıkama gibi hizmetlerin verildiğini dile getiren Yenigün, ”Genç hanımlar, yaşlı vatandaşlarımıza giderek her konuda yardımcı olmuşlardır, evlerinin bakımı için her türlü desteği vermişlerdir. Diğer yandan da çalışan 10 kişi de iş imkanı bulmuşlardır” dedi.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Asrın Projesinde Test Sürüşleri Başlıyor

4.3 milyar dolar yatırımla 9 yıldır yapımı devam eden ‘Marmaray Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi Projesi’nin …