1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

“Boş Tutulan Evlerin Vergisi Artırılacak” İddiası

Yüksek enflasyon sonrasında ülkede yaşanan arz sıkıntısı konut fiyatlarının artışına destek olurken, Türkiye’deki boş evlerin haritasının çıkartılacağı iddia edildi.

Yeni Şafak’tan Resul Ekrem Şahan’ın haberine göre, özellikle büyükşehirlerde fahiş kira sorunu devam ederken, kira zammına yüzde 25 sınır getiren hükûmet, boş tutulan evlere de vergi artışı getirme hazırlığında.

Buna göre, Türkiye genelinde boş tutulan evlerin bölge bölge haritasının çıkarılacağı ve yüksek kira beklentisiyle boş tutulanların vergilerinin artırılacağı öne sürüldü.

İlgili uygulama ile ise boş konut sıkıntısı yaşanan kentlerde, emlak vergi yükünün artırılarak bu evlerin ikamete açılması hedefleniyor.

Ayrıca mal sahiplerinin yüksek vergi ödemek yerine evin satış fiyatı ya da kirasında indirime gidilmesi amaçlanıyor.

İlgili haberde ayrıca düzenlemenin kısa sürede tamamlanarak teklif olarak Meclis’e sunulacağı bildirildi.

Hakkında: SerMimar

Osmanlılarda mimarbaşı, SerMimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak SerMimar'ın görevleri arasındaydı.

Ayrıca...

Emlakjet: Konut Satışları 2024 Nisanda Yüzde 11.8 Azaldı

Emlakjet tarafından hazırlanan rapora göre konut satışları nisanda yüzde 11,8 gerileme kaydetti. Emlakjet, 350 bine …