1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Binasını Yeniden Yaptıracaklara Müjde!

Bafa İnşaat, sektörde yeni bir hizmet için kolları sıvadı..

binasini-yeniden-yaptiracaklara-mujde

Bafa İNŞAAT depreme karşı dayanıksız binalarını yıkıp yeniden yapmak isteyenlere teknik açıdan nasıl bir yol izlemeleri gerektiği konusunda büyük kolaylık sunuyor.

Apartman sakinlerine inşaata başlamadan önceki çalışma ve araştırma sürecinde danışmanlık hizmeti sunan şirket, kısa sürede doğru kararlar verilerek binanın en uygun şartlarda yıkılıp yeniden yapılması sağlıyor.

BAFA İNŞAAT Genel Müdürü İnş. Müh. Cengiz Başat, sundukları danışmanlık hizmetleri konusunda bilgi verdi.

Başat’ın aktardıklarına göre kat sahiplerine sunulan başlıca teknik hizmetler şu başlıklar altında toplanıyor:

a. Öncelikle mevcut imar durumuna göre kat planları çiziliyor. Bu sayede her kat maliki yeni yapılacak dairesinin planının nasıl olacağını önceden görüyor.

b. Ardından kat maliklerinin onayladığı bu plan doğrultusunda dairelerin ve inşaatın teknik şartnamesi hazırlanıp kat maliklerine sunuluyor. Teknik şartname binanın yapımında çok önemli.

c. Daha sonra inşaatın ihale şartnamesi hazırlanıyor ve en önemlisi inşaatın ihalesi sonrası yüklenici firma ile apartman kat malikleri arasında imzalanacak İNŞAAT YAPIM SÖZLEŞMESİ hazırlanıyor. Kat malikleri konusunda uzman mühendis ve mimarlar tarafından hazırlanan bu sözleşmeler sayesinde işin sonuna kadar kendilerini her açıdan güvence altına almış oluyorlar.

Yasalara uygun biçimde ve bilimsel yöntemler çerçevesinde, yukarıda bahsedilen aşamaları uygulayan kat malikleri, yeni dairelerine sorunsuz ve güvenli bir şekilde sahip oluyor.

Günümüzde apartmanlarda her daire sahibinden farklı fikirler ve istekler ortaya atılınca inşaatın yapım aşamasında sorunlar çıkabiliyor ve süre uzayabiliyor. Ancak Bafa İNŞAAT’ın teknik danışmanlık hizmetinden faydalanan kat malikleri hem bu süreci daha rahat atlatıyor hem de inşaat bilhassa teknik yönden başarılı ve güvenli bir şekilde tamamlanıyor.

Daha fazla bilgi için:
www.bafainsaat.com
Telefon: 0532 323 43 57

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Bina Yapılırken İmar Durum Belgesi Almak Şart!

Bir bina yapılırken önce imar durumu alınır, ilgili belediye, talep eden kişiye arsasının alanı içinde …