1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Başakşehir, Kadıköy’ü İkiye Katladı

Sahibinden.com’un Türkiye’nin beş büyük ilinde yılın ilk iki ayına ait satılık ve “devren” işyerleri ile ilgili verileri açıklandı. Araştırmada, Başakşehir İstanbul’un en hızlı gelişen ilçesi oldu.

basaksehir-kadikoyu-ikiye-katladi

Bu verilerde en dikkat çeken sonuç; bu yılın ilk iki ayında 5 büyük ilde satılık işyeri kategorisinde en pahalı semt İstanbul’da Başakşehir olması idi. Başakşehir’de satılık işyerlerinin ortalama fiyatı 1 milyon 200 bin lira olurken, Başakşehir’i Kadıköy’ün ortalama 624 bin lira ile izlediği açıklandı.

İstanbul’un en hızlı gelişen ilçesi Başakşehir

Başakşehir ilçesi, temellerinin atıldığı 1995 yılından itibaren düzenli ve planlı kentleşmenin örneği olarak gösterildi. O dönemden bugüne pek çok modern şehirleşme örneği projelerin yapıldığı Başakşehir, Sağlık Bakanlığı’nca ihalesi tamamlanan dev Sağlık Kent, Olimpiyat Stadı ve çevresinde projelendirilen Olimpiyat Köyü, 1.5 milyonluk yeni şehir Kayaşehir, Biocity, Magnetcity gibi hükümetin vizyon projelerine de ev sahipliği yapıyor. Hızlı ve planlı şehirleşmeyle büyüyen bir ilçe olması ve büyük vizyon projelere ev sahipliği yapması Başakşehir’i son zamanlarda yatırımcıların en gözde yatırım bölgesi haline getirdi.

Başakşehir Belediyesi’de bu gelişime paralel olarak geliştirmeye başladığı hasılat paylaşımı projelerin ilki Başakşehir’in ilk temellerinin atıldığı 1. Etap ve 2. Etap bölgesinin tam ortasında yer alan arsasını geçen yıl ihale etmişti. Bu arsada geliştirilen Mavera Başakşehir projesinin %92’si henüz lansmanı bile yapılmamışken satılmıştı. Şimdi de aynı projenin cadde dükkanları 6 Nisan da satışa çıkıyor. Projenin konumuna ve önemine atıfta bulunan 5 Yol 1 Köşe sloganıyla iddiasını ortaya koyan proje Köşeçarşı markasıyla satışa sunuluyor.

Başakşehir Belediyesi, Köşeçarşı cadde dükkanlarını 188.000 TL’den satışa sunuyor

Başakşehir’in en merkezi konumundaki Köşeçarşı, 1. Etap ve 2. Etap caddeleri ile Onurkent ve 9 adet hastanenin bulunacağı Sağlık Kent bulvarlarının birleştiği noktada yer alıyor. Projedeki cadde girişli dükkanların fiyatları KDV dahil 188.000 TL den başlıyor. Projede farklı büyüklüklerde cadde girişli dükkan ve mağazaların yanı sıra 2426 m2 büyüklüğünde Süpermarket yer alıyor. Köşeçarşı için 5 Nisan tarihine kadar satış başvuruların kabul edileceği belirtilirken projenin satış ve başvuru şartları Köşeçarşı web sayfasında yayınlanıyor.

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir?Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı.Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Koruya ve Yeşil Alanlara Komşu Konutlar İki Kat Daha Değerli!

Park ve koru manzarasına sahip ya da yürüme mesafesinde geniş bir yeşil alanı bulunan gayrimenkul …