1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Atatürk Havalimanı ‘Yılın Havalimanı’ Oldu

TAV, İstanbul Atatürk Havalimanı’nın her yıl Birleşmiş Milletler’in sivil havacılık örgütü ICAO toplantısı öncesinde verilen ATN News ödüllerinde ”yılın havalimanı” seçildi.

ataturk-havalimani-yilin-havalimani-oldu

TAV’dan yapılan açıklamaya göre, TAV Havalimanları’nın işlettiği İstanbul Atatürk Havalimanı, her yıl Birleşmiş Milletler’in sivil havacılık örgütü ICAO toplantısı öncesinde verilen ATN News ödüllerinde ”yılın havalimanı” ödülüne layık görüldü.

Havacılık endüstrisinin en prestijlileri arasında yer alan ödüller Montreal’de düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Yılın havalimanı ödülünü Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal ve TAV Havalimanları adına Strateji Direktörü Waleed Youssef aldı.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener konuya ilişkin açıklamasında, havacılık endüstrisinin seçkin isimlerinden oluşan jüri tarafından belirlenen bu ödülü almaktan onur duyduklarını belirterek, bu ödülün İstanbul Atatürk Havalimanı’nın her yıl ortalama yüzde 20 gibi olağanüstü bir hızla büyümekte olduğu bir dönemde alınmış olmasının ayrıca büyük bir başarı olduğunu kaydetti.

Bu durumun, TAV’ın artan ve gelişen yolcu operasyonlarını yüksek performans göstererek yürütmeyi ve üst düzey standartları korumayı başardığını gösterdiğini belirten Şener, oldukça genç bir şirket olmasına rağmen TAV’ın gösterdiği bu başarının kendilerin mutluluk verdiğini ifade etti.

Ulaştırma Bakanlığı’nın vizyonu doğrultusunda, DHMİ’nin özelleştirmelerdeki başarısı ve İstanbul Atatürk havalimanında hava tarafındaki yatırımları ve hava trafik kontrolündeki yatırımları ile artan uçak trafiğinin yönetimine vermiş olduğu önem ve gösterdiği başarının THY, TAV ve DHMİ’nin Atatürk havalimanındaki paylaşımcı çalışmasının sonucu ile birleşince Türkiye’den üç önemli oyuncunun kendi sektörlerinde dünyanın en başarılıları arasına girdiğini dile getiren Şener, THY’nin en iyi havayolu şirketi, Çelebi’nin en iyi yer hizmetleri şirketi ve de DHMİ ve TAV’ın işlettiği Atatürk havalimanı da dünyanın en başarılı havalimanı seçildiğini aktardı.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal ise, dünya ve Türkiye hava trafiğinin önemli bir bölümünü sevk idare eden, milyonlarca yolcuya hizmet veren Atatürk Havalimanı’nın, sektör otoritelerinin gıptayla izlediği örnek bir yönetimsel başarı sergilediğini ifade etti.

Kaynak: AA

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Depremzedeler Yeni Bina Arıyor, Arz Talebi Karşılayamıyor

İzmir’deki depremin ardından evleri yıkılan ya da hasarlı olan vatandaşlar, yeni bina arayışına girdi. Özellikle …