1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Atatürk Havalimanı Arazisi Yeşil Alan Olacak!

3. Havalimanı projesinin gündeme gelmesinden sonra ne olacağı yönünde çeşitli söylentilerin çıktığı Atatürk Havalimanı arazisi ile ilgili Başbakan Erdoğan son noktayı koydu…

ataturk-havalimani-arazisi-yesil-alan-olacak

Başbakan Tayyip Erdoğan İstanbul’a yapılacak 3. Havalimanı sonrası taşınacak olan Atatürk Havalimanı’nın boşa çıkacak olan arazisi ile ilgili İstanbullular’ı sevindirecek bir açıklama yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Dün akşam özel bir televizyon kanalında katıldığı proğramda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Erdoğan, kendisine yöneltilen 150 milyon kapasiteli 3. Havalimanı’nın yapımı sonrası taşınacak olan Atatürk Havalimanı’nın boşa çıkacak arazisinin ne olacağı yönündeki bir soruya şöyle cevap verdi:

” 3. Havalimanı periyot periyot yapılacak. İlk etapta 90 milyon kapasiteli bir alan oluşturulacak. Daha sonra ise 150 milyon kapasiteye doğru çıkacak. Hali hazırda hizmet veren Sabiha Gökçen ve Atatürk Havalimanı artık talebe karşılık veremiyor, bu da turizim noktasında ciddi sıkıntı oluşturuyor. Neredeyse kardan zarar ediyoruz. O yüzden süratle 3. Havalimanın inşaatına başlıyacağız ve ilk etapta 90 milyon kapasitelik alanı bitireceğiz, Buranın kapasitesini ileriki dönemlerde arttırdıkça da yavaş yavaş Atatürk Havalimanı’nı taşıyacağız. Orada boşalan arazinin küçük bir kısmına sadece iş adamlarının jetlerinin inebileceği bir alan oluşturacağız geri kalan önemli büyüklükteki alan ise yeşil alan olarak değerlendirilecek.”

Başbakan Erdoğan’ın ‘yeşil alan olacak’ demesi üzerine, Erdoğan’dan söz isteyen programın moderatörüne Erdoğan, ”Benim düşüncem ve inancım böyle, yarın ne olur bilemem. Bu ülkenin başında olduğum sürece bu böyle olacak” dedi.

Kaynak: Haber7

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

DuPont Building Innovations’tan Sektör Değerlendirmesi

DuPont Building Innovations Ülke Müdürü Doğan Öz, geride bırakacağımız yıl ve önümüzdeki yeni yıla ilişkin …