1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Ataşehir’de Okulda Tadilat Yarım Kaldı!

Ataşehir’deki Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu’nda tadilat yarım kaldı, öğrenciler harabe okulda eğitim görüyor…

ataşehir, ataşehir okul, Ataşehir'deki Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu, Ataşehir'deki Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulunda tadilat bitmedi, okulda tadilat, okulda tadilat bitmedi

Ataşehir’deki Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu’nda 6 ay önce bitmesi gereken güçlendirme çalışması okulların açılmasına rağmen hâlen bitirilemedi. İnşaat işini yürüten teşeron firma ortadan kaybolunca öğrenciler harabe görünümlü okulda eğitim görmek zorunda kalıyor. Tadilatta kullanılan elektriğin faturası da ödenmediği için okulun karanlıkta kalma tehlikesi var.

İstanbul Ataşehir’de tamiratı yarım kalan okul yüzünden öğrenciler mağdur oluyor. 6 ay önce bitmesi gereken güçlendirme çalışmaları bitmeyen okulda, çalışmalan yürüten taşeron firmanın da işi bırakıp gitmesi üzerine öğrenciler harabe haldeki okulda eğitim görmek zorunda kalıyor. Üzeri açık 8 metrelik bir kuyunun da bulunduğu okul bahçesinde masalar, sandalyeler ve demirbaşlar da çürümeye terk edilmiş durumda. İnşaat işlerinde kullandıkları elektrik parasını dahi ödemeden kaçan taşeron firmanın, devletten başka bir iş aldığı iddia edildi.

Ataşehir’deki Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu’nda deprem güçlendirme çalışması yapılabilmesi için geçen yıl ağustos ayında ihale yapıldı. İhaleyi 1 milyon 870 bin liraya alan Egemen İnşaat, işi inşaata hiç başlamadan SN Grup adındaki taşeron firmaya devretti. İnşaatın 170 gün içinde biteceğinin taahhüt edilmesi üzerine, öğrenciler başka bir okulda eğitime başladı. Taşeron firma zarar ettiğini öne sürerek okuldaki çalışmalan yanda bıraktı. Okulun çevre düzenlemesini tamamlamayan, okul bahçesindeki 8 metrelik kuyunun kapağını dahi açık bırakan firma, öğrenci ve velileri zor durumda bıraktı.

Geçen yılı olumsuzluklar içinde geçiren Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu’nda bu hafta başında ilk kez okullu olan 1. sınıf öğrencileri ve velileri de harabe halindeki okulu görünce şaşkına döndü. Okul tabelasının dahi aşılmadığı okulda çamurlann içinden geçerek sınıflara girebilen öğrenci velileri, okulun durumuna isyan etti. Çocuklannı açık kuyuların bulunduğu, inşaat malzemelerinin ortalıkta bırakıldığı bir okula göndermek zorunda kaldıklanistedi. Geçen yıl başka bir okulda eğitim yaptıklarını, bu yıl ise inşaatı tamamlanmış, güçlendirmesi yapılmış okulda başlayacaklarını umut ettiklerini belirten Ali Fuat Cebesoy İlköğretim Okulu Oku Aile Birliği Başkanı Selma Vural, şöyle konuştu:

“Bir yıl boyunca başka bir okula gittik. Hem biz hem çocuklarımız maddi, manevi çok sıkıntı çektik. Taşeron firma okulu tamamlamadan çekip gitti; Okulun ortasında 8 metrelik kuyunun kapağını dahi takmadılar. Okulumuzun demirbaş eşyalarını, masalannı sandalyelerini kullandıklan gibi, çoğuna zarar verip bahçeye çıkarmışlar. Yaklaşık 50 bin liralık demiriçin şart olan asansörü yapmamışlar. Tekerlekli sandaljşgdeki öğrencimizi sınıfına nasıl çıkartacağız. Okul elektriğini taşeron firma kullandığı sürece kendi üzerine almıştı. Yaptıklan usulsüzlükler sebebiyle AYEDAŞ’tan okulun elektriğini kesmeye geldiler.

Müdürümüzün ricasıyla geçici olarak kesmeden aynldılar. Taşeron firmanın yapması gereken işleri müdürümüz ve veliler kendi imkanları çerçevesinde yapmaya çalışıyor. Çevre temizliğini, bahçe düzenlemesini yaptırmaya çalışıyoruz. Sağlam olan okulumuzun kapısını bile bozdular. Tabelamızı bile asmadan bırakıp gittiler.”

Çocukalrını sağlık ve fiziki şartlar düzeltilmeden okula göndermek zorunda kalan veliler ise yetkililerden duruma el atmalarını istiyor. Öğrenci valisi Tuncay Şanlıoğlu, “Çocuğumu okula getirirken tedirgin oluyorum. Okulun ortasında resmen kuyu var. Bahçe çamur içinde.” dedi. Türkan Beyazıt ise “Okulu harabeye çevirip gitmişler. Bu hafta sadece 1. sınıflar başladı. Önümüzdeki hafta bütün öğrenciler bu bahçede olacak. Okulun içi öğrenciler için tehlikeli. Taşeron firmanın burayı bırakıp gitmesine rağmen başka bir okulun yapım işini aldığını duyduk. Böyle bir firmaya nasıl ihale verilebilir. Yetkililerin bu olayı çözmesini istiyoruz.

Zaman

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Jennifer Lopez Ataşehir’den Ev Aldı Mı?

Bütün televizyon kanallarında malum reklam. Jennifer o kadar çok beğenmiş ki Ataşehir’deki projeyi aynen şöyle …