1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Amerikalılar En Çok İstanbul’u Keşfetmek İstiyor!

New York Times Gazetesi’nin okuyucu anketine göre; Amerikalılar geçtiğimiz yıl en çok İstanbul’u görmek istediler. İstanbul, ankette açık ara farkla en çok görülmek istenen şehir seçildi

Dünyanın en ünlü gazetelerinden New York Times’ın multimedya sunumunda ‘2010’da Görülecek Yerler’ ekinde yer alan okuyucu anketine göre, Amerikalılar geçtiğimiz yıl tatillerini en çok İstanbul’da geçirmek istedi.

31 Aralık 2010 tarihinde Monica Drake imzasıyla yayınlanan yazıda; 2010 yılının başlarında okurlara üzerinde düşünülmesi gereken eğlenceli bir soru sordukları belirtildi ve ‘Bu yıl nereye gitmek istiyorsunuz?’ sorusuna en çok ‘İstanbul’ cevabının verildiğini açıklandı. Gazete, “2011 listemizin son rötuşlarını attığımız için değil ama oylama resmen sona erdiği için 2010’un kazananını açıklayabiliriz: Açık ara farkla, İstanbul” diye yazdı.

İstanbul’u tavsiye eden okuyucuların bazı temalara özellikle vurgu yaptığının belirtildiği yazıda şöyle denildi; “New York’dan Alan, İstanbul’dan Peter ve diğerleri İstanbul’un tarihinden bahsettiler. Peter, ‘Bugün burada gördükleriniz, yani kültürler ve ayağınızın altındaki taşlar, gerçek anlamda yüzyılları (ve milenyumları) yansıtmaktadır’ diyor. Bazı okuyucular da insanlarından ve kültüründen söz ediyor.”

New York Times’in İstanbul’u açık ara birinci yapan okuyucu anketinde görülmek istenen diğer yaygın tercihler ise; Kolombiya, Seul, Kosta Rika ve New York.

İBB

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. Mimar İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Konut Aidatları El Yakıyor; Beykoz Birinci, Fatih Sonuncu

Vatandaşlar için büyük bir gider olan aidat fiyatları dudak uçuklatıyor. 5 Büyükşehir Konut Aidat Raporu’na …