Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Krizle boğuşan Yunanistan’da tekstil fabrikaları bulunan iş adamı, 3 fabrikasından birini İstanbul’a taşıdı. Ülkede zenginler daha önce de parasını ülke dışına çıkarma yarışına girmişti

Yunan iş adamı, ülkesinde ayakta kalma mücadelesi veren meslektaşlarına da seslenerek, “Buraya gelin ve Türkiye’de iş yapın” çağrısında bulundu.

Borcu gelirinin 4 katına ulaşan Yunanistan’da ayakta kalamayacağını anlayan iş adamları, kurtuluşu Türkiye’de buldu. Ülkesi krizle boğuşan 3 iş adamı, Yunanistan’dan kaçtı ve 3 tekstil fabrikasından birini İstanbul’a taşıdı. Yunan iş adamları Konstantinos Athanasopoulos, Kyriakos Liolios ve İoannis Psomopoulos, ülkelerinde baş gösteren krizde ayakta kalmanın çaresini kaçmakta buldu. Yaptıkları araştırmalar sonucunda tekstil ürünleri üreten fabrikaları için en uygun yerin Türkiye olduğuna karar veren Yunan iş adamları, fabrikalarından birini geçtiğimiz aylarda Güneşli Evren Mahallesi’ne taşıdı.

“La Stampa” ismini verdikleri fabrikada hem Türk hem de Yunan işçileri çalıştıran Yunan işadamları, aynı zamanda ülkelerindeki meslektaşlarına da çağrı yaptı. Yunan işadamı Kyriakos Liolios, tekstil ürünleri yaptıklarını belirterek, “Baskı, nakış, pul gibi çeşitli ürünler yapıyoruz. Yunanistan’da iki firmamız daha var. Birisi nakış, diğeri baskı üzerine. Kendimize özgü örneklerimiz de var. Yunanistan’daki firmalarımızla da internet üzerinden işlerimize devam ediyoruz. Yunanistan’daki kriz bizi büyük ölçüde olumsuz etkiledi. Bu yüzden araştırmalar yaptık. Bulgaristan ve Arnavutluk’u araştırdık ama Türkiye’deki pazarı görünce Türkiye’yi tercih ettik” dedi.

Türkiye’nin giysi ihracatında Avrupa’da bir numara olduğunu belirten Liolios, “Çok organize olmuş Türk firmaları var. Türkiye’deki ihracat ve üretim bizi çok etkiliyor ve yakından ilgilendiriyor” diye konuştu. Konstantinos Athanasopoulos ise, “Biz bu işi yıllardır Yunanistan’da yapıyoruz. Burada da aynı şekilde yaparız. Yunanistan’dan gelen bir kişinin de bu ülkede bir şeyler yapabileceğini göstermek istiyoruz” dedi.

Türkiye

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje