Reklamı Kapat

Yunanistan da Çılgın Proje Yapacak!

Editör: SerMimar Tarih: 30 - Temmuz - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2. İstanbul Boğazı olarak açıkladığı “çılgın kanal proje”sinin bir minyatürü de Türk-Yunan sınırını oluşturan Meriç Nehri’nde açılıyor

Yunan Kara Kuvvetleri’nin aldığı kararla, Meriç Nehri’ne paralel olarak açılacak Kanal projesi, savunmanın güçlendirilmesinin yanısıra Türkiye’den gelen yasadışı göçleri engelleme amacı da taşıyor.

Kanalın, Türk-Yunan sınırındaki Yunanistan topraklarında kalan bölgede, Meriç Nehri’ne paralel olarak 120 km uzunluğunda ve 30 metre genişliğinde olacağı açıklandı.

AMAÇ GÖÇÜ ÖNLEMEK
2009 yılında Meriç’in kuzeyinde başlatılan kanal açma çalışmalarının yasadışı göçü azalttığı görülünce, kanalın nehre paralel olarak uzatılmasına karar verildi.

Meriç Nehri’ne paralel olarak açılacak kanalın amacı, tanklara karşı ülkenin savunmasını güçlendirmek ve Türkiye’den yasadışı yollarla gelen göçmenlerin ülkeye girişini engellemek.

KANALIN YÜZDE 17’Sİ TAMAMLANDI
Bölgeyi ziyaret eden Yunan Kara Kuvvetleri komutanı Korgeneral Frangos Frangoulis, projenin yüzde 17’sinin şimdiden tamamlandığını açıkladı.

Geçtigimiz Ocak ayında, Yunan hükümetinin aldığı karara göre yine yasadışı göçü önlemek üzere nehrin kuzeyinde 5 km’lik çit de yapılacak.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje