Sektörel Haberler

Yeni Bolu’yu Kimse Tanıyamayacak!

Bolu Belediyesi tarafından İzzet Baysal Caddesi”ndeki yeni düzenleme çalışmaları kapsamında kent inşaat alanına dönerken, iki ay sonra ortaya çıkacak görüntü merakla beklenmeye başladı.

Alaaddin Yılmaz, Bolu, Bolu Belediyesi, doğalgaz, elektrik, içme suyu, İzzet Baysal Caddesi, kanalizasyon, Şanzelize, telekom, yağmur suyu

Görev süresi boyunca hayata geçirdiği projelerle birçok kesimin takdirini kazanan ve bazı kesimlerden de büyük tepki alan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, şimdilerde İzzet Baysal Caddesi’ndeki yenilik çalışmalarının tamamlanmasını bekliyor.

Kentin en işlek caddesinin Fransa’nın ünlü caddelerinden Şanzelize’ye benzetilmesi için başlayan çalışmaların bir bölümü tamamlandı. Hava koşullarının durumun göre 2012 yılının Aralık ayında bitirilmesi beklenen proje kapsamında kent merkezi adeta inşaat alanına döndü. 3 milyon 449 bin 22 TL’ye mal olacak proje kapsamında öncelik caddenin altyapı çalışmalarına verildi. Kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, telekom, doğalgaz ve elektrik hatlarının yenilendiği caddenin birçok bölümünde ışıklı havuzlar yer alacak. Havuz kenarlarına da 400 metrekare çim alan oluşturulacak. Ayrıca cadde üzerindeki binaların da çehresi değişecek.

Kazı alanına dönen İzzet Baysal Caddesi’nde yürüyüş yapan vatandaşlar yeni projenin bir an önce bitmesini ve yeni caddenin görünümünü merakla bekliyor. Yeni Bolu’yu kimsenin tanıyamayacağı belirtiliyor.