Reklamı Kapat

Yatırımı İnadına Öne Çekiyorlar!

Editör: SerMimar Tarih: 23 - Ağustos - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İşadamları, ekonomiyi güçlendirmek için yatırımlara erken başlama kararı aldı. Yeni mağaza açılışlarından fabrika yatırımına kadar birçok planın tarihi öne çekiliyor.

yatirimi-inadina-one-cekiyorlar

FETÖ’nün 15 Temmuz’da Türkiye’ye yaşattığı hain darbe girişimi sonrasında kenetlenen iş dünyası, hainlere inat yatırımlarını öne çekme kararı aldı. Hem FETÖ hem de yurtdışında Türkiye aleyhine birçok algı operasyonuna ev sahipliği yapan bazı ülkelere karşı verilebilecek en güçlü mesajın “güçlü demokrasiyle” birlikte “güçlü ekonomi” olduğunu vurgulayan işadamları, gelecek yıl yapacakları yatırımları bu yıla çekti. Hazır giyim sektörünün güçlü firmalarından Damat ve Tween’in sahibi Orka Holding, üretim yatırımını devreye aldı. Sabah’tan Özge Yavuz’un haberine göre Orka Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, Zonguldak’taki fabrikaya ek kapasite yatırımı yapacaklarını açıkladı.

300 KİŞİLİK İSTİHDAM SAĞLAYACAK

300 kişilik istihdamın yaratılacağı bu yatırımın 7 milyon TL’ye mal olacağını belirten Orakçıoğlu, “Ekonomiye güç vermek için bu yatırımı ön tarihe aldık. Hem yurtiçi hem de yurtdışındaki mağazalarımızda satış hacmimiz artıyor” diye konuştu. Roman Giyim’in patronu Turgut Toplusoy da, ekonominin eskisinden daha güçlü olacağını vurguladı. Türkiye’nin virüslerinden temizlendiğini belirten Toplusoy, “AVM’lerde uygun kiralı yer bulursak hemen mağaza açacağız. Yatırımlarımızda öteleme yok” diye konuştu.

’40 MAĞAZA DAHA AÇACAĞIZ’

Ziylan Grup da mağaza yatırımlarını öne çeken şirketlerden biri. Ziylan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, “Ocağın altını kısmıyoruz. Yılbaşından bugüne kadar 70 mağaza açtık. Şimdi 40 tane daha açıyoruz. Bazı mağaza yatırımlarımızı da öne çektik” dedi. Ekonominin halen çok güçlü olduğunu belirten Ziylan, “Geçen seneki satış rakamlarımızın çift haneli olarak üzerindeyiz. Halk da alışverişi kesmedi, ekonomiye sahip çıkıyor” dedi.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje