Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Cadde mağazacılığını AVM’lere taşıyan yatırımcılar üstü açık, havadar mimarileri seçiyor. Özellikle büyük şehirlerde sayıları gün geçtikçe artan alışveriş merkezleri birbirinin kopyası olmaya başlayınca yatırımcılar yeni arayışlara yöneldi

Yeni projelendirilen birçok alışveriş merkezinin mimari yapısı cadde konseptinde ve üstü açık olarak yapılıyor. Dünyada da örnekleri bulunun bu tip AVMler tüketicilerinde ilgisini çekerken maliyetinin daha ucuz olması da yatırımcıları cezbediyor. KDM Danışmanlık Genel Müdürü Murat İzci, şirketleri bünyesinde açılacak olan 30 alışveriş merkezinin birçoğunun bu formatta yapılacağını belirterek, ” Vatandaşlarda yatırımcılarda cadde konseptinde AVMler istiyor. Tüketici artık sadece mağaza gezmek değil, fazladan serbest dolaşım, yaşam alanı da istiyor” dedi.

AVM İÇİNDE UÇAN BALON
Birbirine yakın ve sayıları çok olması nedeniyle fark yarabilmek adına yatırımcılar ilginç projeler de geliştiriyor. AVM içi kayak pisti, lunapark, dev akvaryum gibi büyük aktivitelere bir yenisi daha ekleniyor. Murat İzci, Anadolu da yaptıkları bir projede AVM’nin içinde İstanbul Kadıköy’dekinin bir benzeri uçan balon olacağını kaydetti.

Takvim

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje