Reklamı Kapat

“Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı” na Doğru

Editör: SerMimar Tarih: 24 - Ocak - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

(TÜMSİAD) düzenlediği, “Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı”, 23-26 Mayıs 2013 tarihleri arasında Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek.

yapi-insaat-ve-dekorasyon-fuari-na-dogru

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (TÜMSİAD) düzenlediği, “Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı”, 23-26 Mayıs 2013 tarihleri arasında Şanlıurfa’da gerçekleştirilecek.

TÜMSİAD Şube Başkanı Sadık Sade, Hilton Garden Inn Otel’de düzenlediği basın toplantısında, Şanlıurfa’nın, Türkiye’nin en hızlı büyüyen illerinin başında geldiğini belirterek, şehirlerdeki kentleşme alışkanlıklarının her geçen gün değişip geliştiğini söyledi.

Tarihi, milattan önce 10 binli yıllara dayanan ve ilk toplu yaşamın başlayarak kentleşme tohumlarının atıldığını belirtiği Şanlıurfa’da, “Yapı, İnşaat ve Dekorasyon Fuarı”nı gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşadıklarını vurgulayan Sade, şunları kaydetti:

“Fuarımızın Şanlıurfa ekonomisine çok önemli bir hareketlilik kazandıracağına inanıyoruz. Dünyada ve Türkiye’de yapı, inşaat ve dekorasyon anlamında söz sahibi tüm firmaların fuarda yer almasını hedefliyoruz. Organizasyonun gerçekleştirilmesine destek sağlayan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum. Kentimizin de fuarımıza sahip çıkmasını bekliyoruz.”

-“Ekonomisi fuar olan kentler var”

Organizasyonu gerçekleştirilecek fuarcılık firmasının Genel Müdürü Musa Yıldırım da, organizasyonu gerçekleştirebilecek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek Şanlıurfa’nın, birçok farklı alanda ciddi potansiyelinin bulunmasına rağmen fuarcılık konusunda geride kaldığını savundu.

Bu yıl sadece tarım alanında Türkiye’de 45 fuarın gerçekleştirileceğini bildiren Yıldırım, bu alanda ülkenin önemli merkezlerinin başında gelen Şanlıurfa’nın da bir fuara ev sahipliği yapamayışına anlam vermekte zorlandığını ifade etti.

Yıldırım, fuarların kent tanıtımına da ciddi katkılar sağladığını vurgulayarak, “Fuarlar sektörel katkıların yanı sıra o ilin tanıtımına da çok önemli katkılar sağlar. Bugün dünyada birçok önemli kent yıl içerisinde ev sahipliği ettiği fuarlar sayesinde üne kavuşmuş ve ekonomisini fuarlar üzerine oluşturmuştur” dedi.

Karaköprü ilçesinde düzenlenecek fuara, özellikle Ortadoğu ülkelerinden de katılım beklendiği kaydedildi.

AA

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje