Reklamı Kapat

Van’a Üç Büyük Altın Proje

Editör: SerMimar Tarih: 4 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Depremin sarstığı Van’a “Üç Altın Proje” geliyor. Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) katkılarıyla hazırlanan üç proje kente damgasını vuracak.

vana-uc-buyuk-altin-proje

“Tuşba Fuar ve Kongre Merkezi” projesi ve de bölgeyle beraber tüm komşu ülkelere ihracat yapılmasını sağlayacak olan “Tekstil Kent“ projelerinin hayata geçiriliyor olması kent için büyük fırsatlar yaratacak.

VATSO öncülüğünde öncelikle ilin kalkınması için, kentin en doğal ve güçlü yönü olan güneş enerjisinden faydalanarak bir enerji santrali kurulması projesi kültürel ve sanatsal altyapıyı güçlendirerek ekonomiye katma değer katacak .

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mirza Nadiroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Kalkınma Bakanlığı ve Van Valiliği’nin de desteğiyle yapılan üç altın projenin Van’ı yeniden cazibe merkezi haline getireceğini söyledi. Nadiroğlu, “Enerji santralı, Fuar ve Kongre Merkezimiz ile Tekstilkent tarihi kentimize canlılık ve ekonomik güç katacak. KOBİ’ler büyüyecek, istihdam artacak. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara rağmen, bu şehrin ülkedeki hak ettiği yere gelmesi için başından beri yanımızda bulunan tüm ülke halkına, ilgili tüm bürokrat, siyasiler ve işadamlarına teşekkür ve minnetlerimizi sunuyoruz” dedi.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje