Sektörel Haberler

UCZ Marketleri Pendik, Bağcılar, Ümraniye ve Fatih’te Açıldı!

Habertürk TV ve Habertürk Gazetesi’nin sahibi Turgay Ciner’in geçen nisan ayında “UCZ Mağazacılık” unvanıyla şirket kurduğu medyaya yansımıştı

Ciner’in UCZ’deki ortakları ise BİM ve A.101’lerin kuruluşunda da görev alan Mehmet Fatih Saraç ve ünlü reklamcı Yiğit Şardan’dı. Şirketin büyük ortağı Turgay Ciner.

Ama yönetim kurulu başkanlığını Mehmet Fatih Saraç üstleniyor. UCZ kurulalı 2 ayı geçti. Tam ne zaman aktif hale gelecek diye merak ederken sokak s aralarında UCZ marketleri açılmaya başladığını gördük. UCZ’ler ilk olarak İstanbul Fatih, Ümraniye, Pendik ve Bağcılar’da açılmış. Bu yıl İstanbul dışında mağaza açılmayacakmış. Mahalle aralarındaki bazı bakkalların da UCZ’ye dönüştüğünü belirtelim. Bir ay gibi kısa sürede market sayısı 60’a ulaşmış. Yaptığımız araştırmada UCZ’lerin yıl sonuna kadar 600 noktaya ulaşacağını öğrendik. Market ölçeğine bakılırsa discount (indirim) mağazacılığın öncüsü BİM, A.101, ŞOK gibi zincirlerle rekabet edilmeyecek, çünkü marketlerin ölçeği 40-50 metrekare yani discount marketlerden daha küçük. Sadece 300 ana ürün raflarda yer alıyor. Çalışan sayısı ise bir veya iki. UCZ’ler tam anlamıyla bakkal görünümünde. Sanırız yakında Türkiye’nin en büyük bakkal zinciri olacak.

Para Dergisi