Reklamı Kapat

Türkiye’de Satışa Çıkarılan 205 Fabrika ve Fabrika Binası!

Editör: SerMimar Tarih: 23 - Ağustos - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Türkiye’de satılık 205 fabrika ve fabrika binası mevcut. Bölgelere göre açıklanan yeni teşviklerden, bu fabrikaları satın alanlar da faydalanabiliyor…

türkiyedeki fabrikalar,satıştaki fabrikalar,satılık fabrika,satılık fabrika binaları,yeni teşvik paketi

FABRİKA ve fabrika binalarına da teşvik geliyor. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, bu doğrultuda kararname hazırlandığım, atıl fabrika ve fabrika binalarının da ekonomiye kazandırılacağını açıkladı. Kararname çıktığında satın alnan fabrika binaları da sabit sermaye sayılacak.

Evet, hükümet atıl kalan ve kullanılmayan binaları da teşvik kapsamına almaya hazırlanıyor. İnşa edilmesine rağmen kullanılmayan fabrika binaları, teşvik kapsamında sabit sermaye tutarına dahil edilebilecek.

Atıl fabrika binaları daha önce kullanılsa bile teşvikte yatırım katkı oranına dahil edilemiyordu.

Kararname çıktığında bütün yatırım bölgelerinde tamamlanmış ancak kullanılmayan fabrika binaları teşvik belgesi kapsamına alınacak.

inşa amacı farklı olsa bile teşvik kapsamındaki hizmet için kullanılmak üzere alınan binalar ya da ortaklardan birinin şirkete sattığı binalar da teşvik belgesi kapsamında olacak. Bina ile arsanın değerleri mahkeme kararıyla ayrıştırılacak. Böylece binanın değeri de yatırım tutarına eklenebilecek.

Yeni teşviklerin avantajları…

Genel teşvik: KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti.

Bölgesel teşvik: KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hisse desteği, yatırım yeri tahsisi, faiz desteği.

Büyük ölçekli yatırımlar: KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta primi işveren hisse desteği, yatırım yeri tahsisi.

Stratejik yatırımlar: KDV istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi,

sigorta primi işveren hisse desteği, yatırım yeri tahsisi, faiz desteği, KDV iadesi.

EN UCUZU 198 BİN TL

İşte bu gelişme üzerine Türkiye’deki satılık fabrikaları araştırdık. Ülke genelinde 205 satılık fabrika ve atıl fabrika binası tespit ettik. Bu binaların bazıları içindeki makine parkıyla, bazıları boş satılıyor. Bazılarında kiracı da var.

Satışa çıkarılan fabrikalar içinde en ucuzu 198 bin TL. Konya’nın Böğrüdelik Köyü’ndeki 2 bin 639 metrekarelik fabrika binasını bu fiyata satın alabilirsiniz. En pahalı fabrika binası ise Mudanya’da. Bu ilçede 23 bin metrekare arazi üzerine kurulu, 3 bin metrekare kapalı alanı ve üç ayrı soğutma deposu bulunan fabrikanın fiyatı 25 milyon TL.

ÇOĞU OSB’LERİN İÇİNDE

İçindeki makine parkıyla birlikte satışa çıkarılan fabrikaların faaliyet alanları oldukça geniş bir yelpazede. Süt ve süt ürünleri, balık, un, zeytinyağı, demir-çe- lik, mobilya, halı, çay, yem, mozaik, las¬tik, panel, elyaf…

Satışa çıkan fabrikaların çoğu organize sanayi bölgelerinde yer alıyor. Sanayi imarlı arsaların üzerine inşa edilen fabrikalarda, üretim alanlarının yanı sıra idari binalar, bekçi kulübeleri, yemekhane, giyinme ve soyunma odaları da bulunu¬yor.

Yaptıkları üretimlere göre soğuk hava deposu, silo veya saklama depoları mev¬cut. Sanayi elektriği kullandıkları için trafo, hemen her fabrika binasının nere¬deyse olmazsa olmazları arasında. Modern dizaynlarıyla dikkat çeken bazı fabrikalarda revir ve konferans solanları bile var.

PAZARLIĞA AÇIK

Fabrika veya fabrika binalarının satışa çıkarılma nedenleri arasında iş değişikliği ve ihtiyaç ön sıralarda yer alıyor. Satışa çıkarılan ama içinde kiracı bulunan fabrika binaları için sahipleri, kiracının çıkarılmaması kaydı koyabiliyor. Ama hemen hepsinin pazarlığa açık olduğunu belirtiyorlar. Yani fabrika ya da fabrika binalarını pazarlık yaparak çok daha ucuza almanız mümkün.

Hikmet TANRIVERDİ/İHKİB Başkanı

5 ve 6’ncı bölge tekstil için uygun. Hazır fabrika binalarının teşviklerden yararlanabileceği geçen günlerde teşvik yasasınaeklendi. Teşvikleri incelediğimizde hazır giyim sektörü açısından özellikle 5 ve 6’ncı bölgelerin daha cazip olduğunu görüyoruz. Bu bölgelerdeki boş fabrika binaları değerlendirilebilir. Stratejik sektörlerde yapılacak yatırımlarda zaten yer çok önemli değil. Hazır giyim sektöründe asıl önemli konu yatırımın yapılacağı şehir. Bu aÇıdan bakıldığında, atıl tesislerin ekonomiye kazandırılmasında hazır giyim ihracatçılarının önemli katkısı olabilir. Tabii bu sıralar euro kurunun düşük olmasından dolayı ihracatta bir sıkıntı var. Ancak eylül ayından sonra yatırımlarda canlanma olacağını düşünüyorum. Bu durumda da mevcut binaların satın alınması cazip hale gelebilir.

Tahir BÜYÜKHELVACIGİL/Konya San. Odası Yön. Krl. Bşk.

Kullanılmayan, atıl durumdaki fabrika binalarının ekonomiye kazandırılması için teşvik sisteminde yapılacak düzenlemeyi son derece olumlu buluyorum. Farklı nedenlerden dolayı Türkiye’nin hemen her yerinde hem özel sektöre hem de kamuya ait atıl fabrikaların olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu fabrikaların teşvik kapsamına alınarak yeniden ekonomiye kazandırılması ülkemizin ihracatına ve istihdamına da olumlu yansıyacaktır.

Ancak atıl durumdaki fabrikaların ekonomiye kazandırılabilmesi için öncelikle doğusundan batısına, güneyinden kuzeyine ülkedeki tüm fabrikaların sağlıklı bir envanterinin çıkarılması, sonra da iş dünyasıyla paylaşılması gerekiyor. Ancak bu şekilde sağlıklı bir sonuç alınabilir.

Müjdat KEÇECİ/Denizli Sanayi Odası Başkanı

Banka ipoteği sorun yaratabilir. Son teşvik yasası öncekilerden farklı. Modernize edilmiş, geliştirilebilecek bir yapıda hazırlanmış. Denizli ikinci bölgede kalmasına rağmen yasayı kapsamlı ve detaylı buluyoruz. Cari açığı

azaltacak yatırımların öncelikli olarak desteklenmesi önemli. Tabii teşvik yasasına yeni eklemeler yapılabilir. Boş veya atıl fabrika binalarının yasa kapsamına alınmasını önemsiyoruz. Bunların yeniden ekonomiye kazandırılması gerekiyor. Denizli’de de bu kapsama girecek 5-6 fabrika var. Ancak bu yasadan yararlanma imkanları zor. Çünkü çoğu bankaların ipoteğinde. Bir yatırımcı “Bu fabrikayı alıp işleteceğim” dediğinde bankanın rızası, oluru gerekiyor. Çıkarılan yasanın amacına ulaşabilmesi için bankaların da bu sürece dahil edilmesi gerekir.

İllerin teşvik bölgelerine göre dağılımı;

1’inci bölge: Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Muğla

2’nci bölge: Adana, Aydın, Bolu, Çanakkale, Denizli, Edirne, İsparta, Kayseri, Kırklareli, Konya, Sakarya, Tekirdağ, Yalova

3’üncü bölge: Balıkesir, Bilecik, Burdur, Gaziantep, Karabük, Karaman, Manisa, Mersin, Samsun, Trabzon, Uşak, Zonguldak

4’üncü bölge: Afyon, Amasya, Artvin, Bartın, Çorum, Düzce, Elazığ, Erzincan, Hatay, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Rize, Sivas

5’inci bölge: Adıyaman, Aksaray, Bayburt, Çankırı, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Kilis, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sinop, Tokat, Tunceli, Yozgat

6’ncı bölge Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, İğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van

İşte Türkiye’nin batısından doğusuna birçok ilde satışa çıkarılan fabrika ve fabrika binalarının özellikleri, fiyatları…

Aksaray’da 5 bin metrekare arazi üzerinde 3 bin 100 metrekare kapalı alana ve 8.10 yüksekliğe sahip, kaba inşaatı bitmiş fabrikanın 440 metrekarelik bir de idari binası bulunuyor.

Fiyatı: 400 bin euro İrtibat tel: 0533 489 07 35

Aksaray’da 10 dönüm arazi içinde bin metrekare kapalı alana sahip fabrika binası.

Fiyatı: 300 bin euro İrtibat tel: 0545 226 62 51

Aksaray’da 9 bin 400 metrekare arazi üzerinde 3 bin metrekare kapalı alanı bulunan, günlük 120 ton üretim kapasitesine sahip Toprak Un Fabrikası’nda 12 wals yarı otomatik Çek Cumhuriyeti tipi elekler, 50 tonluk kantar ve idari bina bulunuyor.

Fiyatı: 2 milyon euro irtibat tel: 0541764 54 58

Aksaray’da 20 dönüm arazi içinde bin 700 metrekare kapalı alanı bulunan fabrikada, Mercedes Benz içine lastik montajı yapılıyor.

Fiyatı:775 bin euro İrtibat tel:0541 764 54 58

Aksaray Organize Sanayi Bölgesi’nde 7 bin 500 metrekare arsa üzerinde bin 400 metrekare kapalı alana sahip fabrikada, ahşap perde üretiliyor.

Fiyatı: 425 bin euro İrtibat tel: 0541764 54

Aksaray Organize Sanayi’deki 10 dönüm arazi içinde bin 300 metrekare kapalı alana sahip olan fabrikada idari bina, 140 kW trafo ve doğalgazla ısıtma var.

Fiyatı: 300 bin euro. İrtibat tel: 0541764 54 58

Kocaeli’nde bin metrekare kapalı alanı bulunan günlük 2 ton üretim kapasiteli fabrikada pişmaniye, saray helvası, çikolata kaplı ürünler üretiliyor.

Fiyatı: 450 bin TL İrtibat tel: 0532 613 25 46

Sakarya Adapazarı’nda merkeze yakın 5 dönüm arazi üzerinde bin 100 metrekare kapalı alana sahip fabrikanın suyu, elektriği ve yolu var.

Fiyatı: 1 milyon 250 bin TL irtibat tel: 0532 405 56 15

Sakarya Adapazarı’nda 10 dönüm arazi üzerinde 4 bin metrekare kapalı alana sahip 6 metre yüksekliğindeki süt ve peynir imalatı, balık ürünleri konserveleri ve entegre et fabrikasında prefabrike bir ev, bekçi kulübeleri, 170 ton kapasiteli soğuk hava depoları,stok ve muhafaza odaları bulunuyor.

Fiyatı: 1 milyon 100 bin TL İrtibat tel: 0532 782

Sakarya merkezine yakın 10 dönüm arazi üzerinde 5 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikada bin metrekarelik idari bina, yemekhane, soyunma odaları ve bekçi kulübesi mevcut.

Fiyatı: 4 milyon TL İrtibat tel: 0532 346 02 34

Sakarya Adapazarı Erenler’de 9 bin 400 metrekare arazi içinde 2 bin 340 metrekare kapalı olan fabrikada, 100 metrekarelik 2 lojman bulunuyor.

Fiyatı: 2 milyon 500 bin TL İrtibat tel: 0532 787 4188

Sakarya Hendek’e bağlı Kargılıhanbaba Köyü’nde, Organize Sanayi’ye yakın 18 dönüm arazi üzerinde 4 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikada idari bina ve arıtma tesisi bulunuyor.

Fiyatı: 2 milyon 500 bin TL İrtibat tel: 0532 346 02 34

Sakarya Adapazarı Hanlı’da Ankara otoyoluna cepheli 19 dönüm arazi üzerinde 8 bin 640 metrekare imalat alana ve bin 900 metrekare idari binaya sahip olan ve 6-6.35 metre tavan yüksekliğine sahip fabrikada konferans salonu, yemekhane, revir ve 50 bin metreküp/saatlik 2 iklimlendirme santrali bulunuyor.

Fiyatı: 11 milyon TL irtibat tel: 0532 346 02 34

Sakarya Adapazarı’na bağlı Hasanbey’de 7 bin 900 metrekarelik arazi üzerinde 2 bin 850 metrekare kapalı alana ve 7 metre yüksekliğe sahip fabrika binası.

Fiyatı: 2 milyon 500 bin TL İrtibat tel: 0532 70774 49

Afyon’a 10 km mesafede, Ankara karayolu üzerinde 10 bin 800 metrekare arazi üzerinde bin 200 metrekare kapalı alana sahip mermer fabrikasında 2 katlı 300 metrekarelik idare binası, 400 kW trafo, 3 ve 30 tonluk iki vinç bulunuyor.

Fiyatı: 1 milyon 450 bin TL İrtibat tel: 0537 233 54 87

Afyon Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 13 bin 154 metrekare arazi üzerinde yer alan 3 fabrika binasında 1.600 kW trafo ve derin su kuyusu var.

Fiyatı: 1 milyon 600 bin TL İrtibat tel: 0533 350 07 92

Afyon Organize Sanayi Bölge si’ndeki 5 bin metrekare arsa içinde 2 bin 600 metrekare kapalı alana sahip fabrikada büroter ve yemekhane var.

Fiyatı: 1 milyon 300 bin TL

Afyon Erkmen’de bin 700 metrekare kapalı alanı bulunan Arsoy Sucuk Fabrikası’nın 3 oda 1 salon evi, 150 tonluk soğuk hava deposu, dinlendirme, şoklama, fırınlama, paketleme ve baharat odası var.

Fiyatı: 1 milyon 750 bin TL irtibat tel: 0533 350 0792

Antalya Döşemealtı’ndaki l’inci Organize Sanayi’de 14 bin 177 metrekare arazi üzerinde 7 bin 500 metrekare kapalı alana sahip fabrikanın 3 katlı idari binası bulunuyor.

Fiyatı: 4 milyon 400 bin TL İrtibat tel: 0533 57136 99

Ankara Akyurt Büğdüz’de 26 bin 955 metrekare arazi üzerinde 16 bin 92 metrekare kapslı alana sahip biri 2 katlı ve dördü tek katlı 5 bloktan oluşan fabrika binası, 5 bin kg zemin taşıma kapasitesine sahip.

Fiyatı:12 milyon TL İrtibat tel:0549 203 30 00

Ankara Sincan Yenikent’te 6 bin metrekare arsa üzerinde bin 500 metrekare kullanım alanı bulunan 2 katlı fabrika binası.

Fiyatı:1 milyon 850 bin TL İrtibat tel:0536 658 42 52

Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde 2 bin metrekare arsa üzerinde bin 750 metrekare kapalı alana sahip Fotovoltaik Panel Fabrikası’nda 50 megavatlık panel üretimi yapılıyor.

Genişletilebilecek şekilde dizayn edilen fabrikada 4 aydır üretim yapılıyor.

Fiyatı: 4 milyon euro İrtibat tel: 0537 210 91 15

Ankara Gölbaşı’nda 115 dönüm arazi üzerinde 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip 4 katlı yem fabrikası.

Fiyatı: 1 milyon 200 bin TL irtibat tel: 0536 658 42 52

Aydın’da İzmir yolu üzerinde 10 bin 742 metrekare arazi içinde tarım aletleri üreten fabrikanın yola 100 metre cephesi var.

Fiyatı: 10 milyon TL İrtibat tel: 0543 695 94 87

Aydın Germencik’te 5 bin 440 metrekare arazi içinde kurulu çırçır fabrikasının içinde 24 adet pamuk çırçır makinesi bulunuyor.

Fiyatı: 525 bin TL İrtibat tel: 0543 695 9487

Aydın Germencik Neşetiye’de 4 bin 600 metrekare arazi içinde 2 bin 400 metrekare kapalı alana sahip zeytinyağı fabrikasında 60 tonluk kantar da var.

Fiyatı: 425 bin TL İrtibat tel: 0543 695 94 87

Düzce’de 15 bin 300 metrekare arazi üzerinde kurulu kereste fabrikasında 4 kurutma fırını ve 3 depo var.

Fiyatı: 1 milyon 500 bin TL İrtibat tel: 0535 211 16 34

Düzce-Akçakoca yoluna 36 metre cepheli 4 bin 900 metrekare arazi üzerinde bin 800 metrekare kapalı alana sahip İskan ve ruhsatlı fabrika binası.

Fiyatı: 1 milyon 100 bin TL. İrtibat tel: 0532 224 41 55

Düzce merkezde 4 bin metrekare arsa üzerinde bin 560 metrekare kapalı alana sahip 2 katlı tekstil fabrikasında yemekhane ve yazıhane var.

Fiyatı: 750 bin dolar İrtibat tel: 0544 744 70

Düzce merkeze 7 km uzaklıkta 5 dönüm arazi üzerinde 900 metrekare kapalı alana sahip fabrikanın hemen yanında 900 metrekarelik 6 fırından oluşan ek tesis, yükleme ve nakliye alanı, 4 bölümden oluşan idari binaları ve bir ev bulunuyor.

Fiyatı: 800 bin TL İrtibat tel: 0539 934 18 00

Düzce Beyköy Organize Sanayi’de 7 bin 635 metrekare arazi üzerinde bin metrekare kapalı alana sahip fabrikada idari bina, 250 kW trafo ve 250 bin kl/cal ısıtma kazanı bulunuyor.

Fiyatı: 1 milyon 600 bin TL İrtibat tel: 0532 224 4155

Düzce Beyköy Organize Sanayi’de 7 bin 325 metrekare arsa içinde 3 bin 200 metrekare kapalı alana ve 7.5 metre yüksekliğe sahip fabrikada bin 200 metrekarelik idari bina, 400 kW trafo, 10 tonluk 2 vinç, 7.5 kW su dalgıç sistemi, soyunma kabinleri ve yemekhane var.

Fiyatı: 2 milyon TL İrtibat tel:0532 224 41 55

Düzce Beyköy 1’inci OSB’de 10 dönüm arazi üzerinde 6 bin metrekare kapalı alana ve 8.5 metre yüksekliğe sahip fabrika binasında bin metrekarelik idari bölüm, sığınak ve artezyen bulunuyor.

Fiyatı:3 milyon 800 bin TL İrtibat tel:0542 395 22 36

Düzce Kilimli Söğütlü’de 17 dönüm arazi içinde bin 100 metrekare kapalı alana sahip 9 metre yüksekliğe sahip fabrika binasında idari bina, misafirhane ve yemekhane bulunuyor.

Fiyatı: 2 milyon TL İrtibat tel: 0532 224 41 55

Düzce Cumayeri’nde 2 bin 350 metrekare arazi içinde 820 metrekare kapalı alana ve 8 metre yüksekliğe sahip sanayi imarlı fabrika binasında 100kW trafo mevcut.

Fiyatı:1 milyon TL İrtibat tel:0532 224 41 55

Düzce Çilimli Organize Sanayi Bölgesi’nde 4 bin 790 metrekare arazi üzerinde 2 bin 200 metrekare kapalı alana ve 6.50 metre yüksekliğe sahip fabrikada 200 metrekarelik ofis binası bulunuyor.

Fiyatı:800 bin TL İrtibat tel:0532 224 4155

Düzce Çilimli’de 3 bin 420 metrekare arsa üzerinde bin 200 metrekare kapalı alan ve 4.5 metre yüksekliğe sahip fabrikada idari bina ve yemekhane mevcut.

Fiyatı:750 bin TL İrtibat tel:0532 224 41 55

Düzce Gümüşova’da 41 dönüm arazi üzerinde 15 bin metrekare kapalı alana sahip fabrika binasının tavan yüksekliği 10 metre.

Fiyatı:6 milyon 500 bin dolar İrtibat tel:0539 934 18 00

Düzce Gümüşova Yongalık’ta 2bin 800 metrekare arsa üzerinde bin 200 metrekare kapalı alana ve 6.5-7 metre yüksekliğe sahip fabrikada 20 metrekarelik büro, yemekhane, lojman, 2 misket kurulama, 10 bar kompresör ve 400 kW trafo var.

Fiyatı:1 milyon TL İrtibat tel:0532 224 41 55

Isparta İsparta’daki Keresteciler Sitesi’nde bin 450 metrekare arsa üzerinde bin 250 metrekare kapalı alana sahip Sümer Halı Fabrikası.

Fiyatı:750 bin TL İrtibat tel:0543 589 62 96

İzmir Kemalpaşa’da 7 bin 500 metrekare arazi üzerinde 2 bin metrekare kapalı alandan oluşan fabrika, sabun imalatı yapımında kullanılıyor. Arazide 2 bin metrekare daha yapma ruhsatı var.

İzmir TorbalI’da 5 bin 200 metrekare arazi içinde 2 bin metrekare kapalı alanı olan fabrikada idari kısım büroları, yemekhane ve soğutma sistemi bulunuyor.

Fiyatı: 1 milyon 250 bin TL İrtibat tel: 0541292 67 16

İzmir Torbalı Yazıbaşı’nda 5 bin 250 metrekare arazi üzerinde 9 bin metrekare kullanım alanı bulunan ve ağır sanayi dahil her türlü kullanıma uygun olan fabrikada, 1.050 kW trafo, su, oturma raporu ve 2 vinç bulunuyor.

Fiyatı: 6 milyon TL. İrtibat tel: 0505 804 17 91

İzmir Torbalı Ayrancılar’a bağlı Pancar Köyü yolu üzerinde 5 dönüm arazi üzerinde kurulu 3 bin metrekare kapalı alanı bulunan fabrikanın 8 metre giriş yüksekliği, 160 kW elektrik, 2 inç su, 5 bölüm çalışma alanı ve ofis bölümü var.

Fiyatı: 1 milyon 800 bin TL İrtibat tel: 0505 804 17 91

İzmir Torbalı Çaybaşı’nda 3 bin 500 metrekare arsa üzerinde 2 bin 500 metrekare kapalı alana sahip fabrikada, 500 metrekarelik idare binası, kompoze sanayi cereyanı, şebeke suyu ve artezyen bulunuyor.

Fiyatı: 1 milyon TL İrtibat tel: 0532 310 44 91

İzmir Menderes’e bağlı Kısıkköy Sanayi Sitesi’nin metal işleri bölümündeki bin 68 metrekare arsa üzerinde 402 metrekare kullanılabilir alana sahip imarlı 3 katlı atölyede ofis bölümü, 100 kW trafo ve yemekhane var.

Fiyatı: 355 bin TL İrtibat tel: 0505 80417 91

İzmir Ödemiş’te bin 450 metrekare Badınca Manisa Alaşehir’e bağlıBadınca’da 3 bin 742 metrekare kullanım alanını sahip 6 katlı fabrika binasının idari, üretim, paketleme ve temizleme bölümleri mevcut.

Fiyatı: 750 bin TL İrtibat tel: 0543 912 29 42

İzmir Bayındır’da 3 bin 800 metrekare arsa üzerinde 2 bin metrekare kapalı alanı bulunan zeytinyağı fabrikasında 10 tonluk 3 krom yağ tankı ve zeytin sıkma makineleri bulunuyor.

Fiyatı: 1 milyon 500 bin TL İrtibat tel: 0538 698 7499

İzmir Menderes Tekeli’deki 5 dönüm arazi üzerinde 3 bin 600 metrekare kapalı alana sahip 3 katlı fabrikada 10 oda, 3 toplantı odası, mutfak ve depo bulunuyor.

Fiyatı: 1 milyon 600 bin TL irtibat tel: 0554 432 13 06

İstanbul İkitelli Organize Sanayi’de bin 100 metrekare arsa üzerinde bin metrekare kapalı alana sahip 3 katlı fabrika binasında 100kW sanayi elektriği ve 5 ton kapasiteli yük asansörü bulunuyor.

Fiyatı:1 milyon 580 bin TL İrtibat tel:0544 742 25 64

İstanbul Çatalca Çakılköy’de 4 dönüm arsa içinde 2 bin 100 metrekare kapalı alana sahip fabrika.

Fiyatı: 2 milyon TL İrtibat tel: 0533 320 89 38

İstanbul Sultanbeyli’deki bin 500 metrekarelik çelik konstrüksiyon fabrika binasında yazıhane, mutfak ve park alanı mevcut.

Fiyatı: 2 milyon dolar İrtibat tel: 0537 724 22 72

Lüleburgaz Ahmetbey’deki 7 dönüm arazi içinde kurulu olan un fabrikasında 60 tonluk elektronik kantar, artezyen suyu ve 200 tonluk kuru buğday deposu mevcut.

Fiyatı: 950 bin TL irtibat tel:0536 542 27 31

Kırklareli Lüleburgaz’a bağlı Celaliye’de 104 bin metrekare arazi üzerinde 7 bin metrekare kapalı alana ve 7 metre yüksekliğe sahip fabrika binasında 10 kw trafo ve 100 tonluk kantar bulunuyor.

Fiyatı:3 milyon dolar İrtibat tel:0536 542 27 31

Edirne Enez’de 103 dönüm arazi üzerinde 4 bin metrekare kapalı alana sahip yoğurt, kaşar peyniri ve beyaz peynir üretilen fabrikada, 800 metrekarelik soğuk hava deposu bulunuyor.

Fiyatı:1 milyon 600 bin TL İrtibat tel:0536 542 27 31

Manisa’da 5 dönüm arazi üzerinde 2 bin metrekare kapalı alana sahip günlük 10 bin adet ekmek üretme kapasitesi bulunan fabrikada, 4’er katlı 12 adet 100’lük borulu fırın, 3 mikser, 3 kesme, çevirme ve dinlendirmeli baston bulunuyor.

Fiyatı: 3 milyon 200 bin TL İrtibat tel: 0506 832 77 38

Manisa Alaşehir’e bağlı Badınca’da 3 bin 742 metrekare kullanım alanını sahip 6 katlı fabrika binasının idari, üretim, paketleme ve temizlemebölümleri mevcut.

Fiyatı: 750 bin TL İrtibat tel:0543 912 29 42

Manisa Turgutlu’da 4 bin 500 metrekare arazi içinde 1.200-1.400 metrekare kapalı alana sahip fabrikada, 3 katlı yönetim binası ve bekçi evi bulunuyor.

Fiyatı: 950.000 TL İrtibat tel: 0530 697 20 44

Muğla Dalaman’da 5 bin 65 metrekare arazi içinde 650 metrekare kapalı alanı bulunan sanayi ve ticaret imarlı bina, zeytinyağı fabrikası olarak kullanılabilir.

Fiyatı: 1 milyon 350 bin TL İrtibat tel: 0538 729 22 18

Muğla Milas’ta 3 bin 290 metrekarelik arsa içinde bin metrekare kapalı alanı bulunan günlük 10 ton süt işleme kapasitesi bulunan fabrikanın yoğurt, ayran, beyaz peynir, kaşar peyniri, çökelek, tereyağı gibi çeşitli süt ürünleri yapma izini, 3 soğuk hava deposu, vidalı hava kompresörü, 3 su kuyusu, bakım atölyesi ve yemekhanesi var.

Fiyatı: 1 milyon 225 bin TL İrtibat tel: 0535 819 85 45

Kayseri-Bünyan yolu üzerindeki 10 dönüm arazide 8 bin metrekare kapalı alana sahip et entegre tesisinde kesimhane, soğuk hava depoları, besi çiftliği, sondaj kuyusu ve arıtma tesisi bulunuyor.

Fiyatı:2 milyon TL irtibat tel:0532 662 61 81

Konya OSB’de 300 dönüm üzerine kurulu 1.050 metrekare kapalı alana sahip 2 katlı fabrika binası.

Fiyatı: 300 bin euro. İrtibat tel: 0541 461 01 61

Konya Karatay’da Kottim Sanayi Bölgesi’ndeki 4 bin metrekare arazi üzerinde 4 bin metrekare kapalı alana sahip 4 katlı fabrika binası.

Fiyatı: 1 milyon 800 bin TL İrtibat tel: 0533 63134 94

Konya Karatay’da 2 bin 400 metrekare arsa üzerinde 2 bin 880 metrekare kapalı alana sahip 3 katlı fabrika binası.

Fiyat: 1 milyon 350 bin lira İrtibat tel: 0532 727 94 15

Konya Cihanbeyli’ye bağlı Böğrüdelik Köyü’nde 25 dönüm arazi üzerinde 2 bin 639 metrekare kapalı alanı bulunan un fabrikası.

Fiyatı: 198 bin TL. İrtibat tel: 0533 385 76 05

Konya Cihanbeyli’ye bağlı Böğrüdelik Köyü’nde 25 dönüm arazi üzerinde 2 bin 639 metrekare kapalı alanı bulunan un fabrikası.

Fiyatı: 198 bin TL. İrtibat tel: 0533 385 76 05

Konya Beyşehir’e bağlı Hamidiye Mahallesi’nde 4 bin metrekare arazi üzerinde 800 metrekare kapalı alanı bulunan 3 katlı balık, beyaz ve kırmızı et fabrikasında yemekhane ve her türlü şok aleti mevcut.

Fiyatı: 1 milyon 600 bin TL İrtibat tel: 0542 453 33 86

Konya Beyşehir Sanayi Sitesi’nde 2 bin 250 metrekare açık ve 300 metrekare kapalı alanı bulunan 2 katlı fabrikada 80 metrekarelik idari bina var.

Fiyatı: 400 bin TL irtibat tel: 0542 453 33 86

Konya Beyşehir Küçük Sanayi Sitesi’ndeki 5 bin 59 metrekarelik arazi içinde bin 200 metrekare kapalı alana sahip fabrika binası.

Fiyatı: 700 bin TL İrtibat tel: 0542 453 33 86

Konya Beyşehir’de 40 dönüm arazi içinde 2 bin metrekare kapalı alana sahip un fabrikasında bin tonluk buğday deposu, 180 tonluk kepek deposu, 500 tonluk un deposu ve 3 katlı sosyal tesis binası var.

Fiyatı: 1 milyon dolar İrtibat tel: 0542 453 33 86

Konya Beyşehir Üzümlü’de 7 bin 500 metrekarelik arazi üzerinde 7 bin metrekare kapalı alana sahip fabrika binası.

Fiyatı:2 milyon TL İrtibat tel:0542 453 33 86

Gaziantep Şehitkamil’e bağlı Aktoprak’taki Üçüncü Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrika binasının 6 biA 500 metrekarelik arazisi var. 4 bin 500 metrekare kapalı alanı bulunan fabrikanın idari binası mevcut.

Fiyatı: 2 milyon 200 bin TL irtibat tel: 0532 324 27 45

Gaziantep Şehitkamil’de Başpınar Organize Sanayi Bölgesi’nde 50 dönüm arazi üzerinde 30 bin metrekare kapalı alana ve 7 metre yüksekliğe sahip fabrika binasında bin 225 metrekarelik idari bina ve 2.500 kW trafo mevcut.

Fiyatı: 15 milyon 750 bin TL İrtibat tel: 0532 370 80 65

Gaziantep Nizip’te bin 500 metrekare kullanım alanına sahip 30 yıl lisanslı madeni yağ fabrikasının günlük 108 ton üretim kapasitesi var.

Fiyatı: 1 milyon TL İrtibat tel: 0532 430 04 09

Erzurum Aziziye’de, Ilıca-Aşkale yolu üzerinde 5 bin 250 metrekare arazi üzerinde 3 bin 250 metrekare kapalı alana sahip mobilya fabrikası.

Fiyatı: 2 milyon 250 bin TL İrtibat tel: 0442 234 86 66

Erzurum Köprüköy’de Kars-Ağrı karayolu üzerinde 5 dönüm arazi içinde bin metrekare kapalı alana sahip lojmanı, soğuk hava deposu olan süt fabrikası.

Fiyatı: 1 milyon 250 bin TL İrtibat tel: 0442 234 86 66

Balıkesir’e bağlı İbirler’de, Bursa karayolu üzerinde 13 dönüm arazi üzerinde bin metrekare kapalı alana s’âhip fabrika binasında 2 katlı bir ev de bulunuyor.

Fiyatı: 1 milyon 750 bin TL irtibat tel: 0535 868 58 85

Bursa İnegöl’e bağlı Kurşunlu’da 12 bin 800 metrekare arazi üzerinde 6 bin 700 metrekare kapalı alana sahip fabrikada daha önce cam üretimi yapılmış. Altyapı ve elektrik sorunu bulunmuyor.

Fiyatı: 1 milyon 500 bin TL irtibat tel: 0533 433 48 67

Bursa Nilüfer’e bağlı Çalı’daki 10 dönüm arazi üzerinde bin 350 metrekare kapalı alana sahip fabrika binası.

Fiyatı: 1 milyon 800 bin TL irtibat tel: 0533 522 3197

Ordu Karapınar’da, Eyipli Köyü tarafındaki bin 700 metrekare arsa içinde bin 200 metrekare kapalı alana sahip çok amaçlı paketleme fabrikası.

Fiyatı: 900 bin TL İrtibat tel: 0532 409 55 79

Çorum Kargı’da 6 bin 262 metrekare arazi üzerinde bin metrekare kapalı alana sahip fabrika binası, 267 metrekarelik 2 katlı idari binaya, yemekhaneye, elektrik, SSK ve vergi muafiyetine sahip.

Fiyatı: 1 milyon 50 bin TL İrtibat tel: 0532 573 10 80

Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 7 bin 260 metrekare arazi üzerinde 2 bin 700 metrekare kapalı alan bulunan fabrika binasının 270 metrekare idari binası, 300 metrekare deposu, yemekhanesi ve bekçi kulübesi var.

Fiyatı:1 milyon 450 bin TL İrtibat tel:0533 931 03 95

Rize’de Salarha Yolu üzerinde 3 bin 500 metrekare arsa üzerinde 4 bin metrekare kapalı alana sahip 4 katlı fabrika binası.

Fiyatı: 5 milyon TL İrtibat tel: 0545 525 30 00

Kahramanmaraş’ta bin 800 metrekare kapalı alana sahip 3 katlı fabrika binasında 2 tonluk 4 yönlü vinç, 1 tonluk yük asansörü, shovvroom, 2 ofis, mutfak ve arşiv odası bulunuyor.

Fiyatı:650 bin TL İrtibat tel:0532 770 08 34

Kahramanmaraş Türkoğlu’nda 14 dönüm arazi metre kapalı alana ve 7 metre yüksekliğe sahip fabrikada bin 200 metrekarelik idari bina ve yemekhane bulunuyor.

Fiyatı: 2 milyon 800 bin TL İrtibat tel: 0505 959 19 28

Trabzon Arsin’de 16 dönüm arazi üzerinde 4 bin 500 metrekare kapalı alana sahip 4 katlı fabrikada yönetim binası ve depo mevcut.

Fiyatı: 3 milyon 500 bin TL İrtibat tel: 0532 330 08 83

Trabzon Çarşıbaşı’nda 3 bin 950 metrekare arsa üzerinde 2 bin 190 metrekare kapalı alana ve 8 metre yüksekliğe sahip fabrikanın içinde 6 soğuk hava deposu ve 3 adet şoklama ünitesi mevcut.

Fiyatı: 2 milyon 500 bin TL İrtibat tel: 0535 369 92 92

Şanlıurfa merkezdeki 17 bin metrekarelik arazi üzerinde 10 bin metrekare kapalı alana sahip fabrika binası.

Fiyatı:2 milyon TL İrtibat tel:0544 536 6125

Erzincan Yeniköy’de 9 bin 150 metrekare arazi içindeki bal peteği imalatı ve fasulye ayıklama tesisi bulunan fabrikada, 150 metrekare ev ve bahçesinde 500 meyve ağacı bulunuyor.

Fiyatı: 450 bin TL İrtibat tel: 0536 390 23 66

Para/Bülent Ekimci

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje