Reklamı Kapat

Türkiye Yabancı Turistler İçin Artık Ucuz Değil!

Editör: SerMimar Tarih: 16 - Ocak - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İndependent gazetesi, yeni bir araştırmanın, en ucuz tatil yerlerinin İspanya ve Sri Lanka olduğunu gösterdiğine dikkat çekerken, “Bir zamanlar, Avrupa’nın en ucuz destinasyonlarından biri olarak görünen Türkiye ise şimdi İspanya’dan yüzde 60 daha pahalı” diye yazdı

Türkiye’nin İngiliz turistler için artık ucuz olmadığı belirtiliyor. İndependent gazetesi, yeni bir araştırmaya dayanarak en ucuz tatil yerlerinin şimdi İspanya ve Sri Lanka olduğuna dikkat çekerken, “Bir zamanlar, Avrupa’nın en ucuz destinasyonlarından biri olarak görünen Türkiye’nin ise şimdi İspanya’dan yüzde 60 daha pahalı olduğu”nu kaydetti.

The İndependent gazetesine göre, Post Office Travel Money tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya konu olan 40 destinasyon arasında en pahalısı Avustralya’nın Brisbane kenti olduğu belirlendi. İki kişi için üç kap akşam yemeği, içkiler ve güneş losyonu gibi tipik 8 tatil ürünü içeren bir sepet dikkat alındığı araştırma, en ucuz iki destinasyonun İspanya ve Sri Lanka olduğunu gösterdi.

Bu arada, gazete, Çek Cumhuriyeti, Bulgaristan, Meksika ve Macaristan’ın da ucuz yerlerin arasında da yer aldığı araştırmaya dayanarak “Bir zamanlar, Avrupa’nın en ucuz destinasyonlarından biri olarak görünen Türkiye ise şimdi İspanya’dan yüzde 60 daha pahalı” diye yazdı.

Milliyet

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje