Reklamı Kapat

Türk Emlakçılar Pokémon GO’nun Gücünü Fark Ederse!

Editör: SerMimar Tarih: 13 - Ağustos - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Pokémon GO, yaklaşık iki aydır dünya gündemini işgal ediyor. Yüz milyonlarca oyuncusu bulunan oyun, sadece video oyunlarını değil; diğer bütün alanları da etkiliyor. Bunun en iyi ve yeni örneği bir ev ilanından geldi.

turk-emlakcilar-pokemon-gonun-gucunu-fark-ederse-ne-olur-1

Pokémon GO bir tür arttırılmış gerçeklik oyunu. Oyunu mobil cihazınıza yükledikten sonra gerçekten sokacağı çıkmanız ve kilometrelerce yürümeniz gerekiyor. Bunu yaparken karşınıza Pokémon’lar çıkıyor ve onlara Poké topları atarak, yakalıyorsunuz. Fakat çoyundaki çantanızda sürekli Poké topları bulunmuyor, siz attıkça bitiyorlar ve çevrenizde belirli noktalara yerleştirilmiş Poké Stop’lara gidip, top almanız gerekiyor.

Kimi zaman oyuncuları bir hayli zor durumlara sokan Poké topu yetmezliği, İstanbul’da bir emlakçının da dikkatini çekmiş ve Beşiktaş’ta kiralık olarak açtığı bir ilana şu başlığı koymuş: “Pokestoplara çok yakın, poketop sıkıntısı çekmeyeceğiniz konumda”. Bununla da yetinmeyip, evi kiralamak isteyen Pokémon GO oyuncularının kanına daha fazla girmek isteyen emlakçı, evin açıklamasına ise şöyle yazmış: “Bir Pokemon eğiticisinin en büyük ihtiyacı olan poketopları elde edebileceğiniz bir çok pokestop noktası ve pokemonlarınızı savaştırabileceğiniz ayrıca güçlü rakiplerle karşılaşabileceğiniz pokegymlere çok yakın konumda!”

Böylece aylardır beklediğimiz emlak ilanını da görmüş oluyoruz. Çünkü oyun ilk çıktığında, benim aklıma direkt olarak bunun bir emlak pazarlama stratejisi olabileceği gelmişti. Keza sonunda bir emlakçının da aklına gelmiş ve böyle bir ilan açmış.

turk-emlakcilar-pokemon-gonun-gucunu-fark-ederse-2

Kaynak: Tamindir

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje