Sektörel Haberler

Turistik Beldelerde İnşaat Yasağı Sona Erdi, Projeler Hızlandı!

Turistik beldelerde ekim ayı itibariyle inşaat yasağının kalkması inşaatçıları harekete geçirdi. Antalya ve Bodrum bölgelerinde faaliyet gösteren inşaat firmaları eski projelerine hız verirken, yeni projeler için yer bakmaya başladı

Ses ve gürültü kirliliğinin önüne geçmek için turistik bölgelerde mayıs aymda başlayan inşaat yasağı nihayet sona erdi. Yasağın sona ermesiyle özellikle Antalya ve Bodrum’da projeler hız kazandı.

Atılgan İnşaat ve Karaköse İnşaat Antalya’nın Lara ve Konyaaltı bölgelerinde yeni projeler için yer bakarken, Çağdaş İnşaat, yasak sonrasında Bodrum Turgutreis’te otel ve konut projesi için kollan sıvadı.

Atılgan İnşaat’ın sahibi Koksal Atılgan, Antalya’da inşaatına devam ettikleri Atılgan Konaklarında yasağın kalkması ile projeyi hızlandırdıklarını, yeni projeler için özellikle Konyaaltı ve Lara bölgelerinde arazi baktıklarım söyledi.

Karaköse İnşaat’ın sahibi Kubilay Karaköse ise, nisan 2012’de tamamlamayı planladıkları Rüya Park Evlerinde yasağın kalkması ile birlikte kendilerinin de tıpkı diğer inşaat firmaları gibi işlerin temposunu artırdıklarını kaydetti.

Karaköse İnşaat olarak yeni konut projeleri için Lara civarında yer baktıklarının da altım çizen Kubilay Karaköse, “2012 başmda yeni konut projelerine başlayacağız. Bunun için arazi arayışlarımız sürüyor. Anlaşma yapmak üzere olduğumuz bazı yerler var. Yasak sonrası projelerimizi artırmayı planlıyoruz” bilgisini verdi.

7/24 çalışma sistemi Tıpkı Antalya gibi Bodrum’da da inşaat firmaları inşaatları bitirme ve yeni projelere başlama telaşma düştü. Bodrum’da devam eden Azur Villaları, Bodrum Bodrum ve Seba Farilya projelerinde inşaatlar hız kazandı.

Çağdaş İnşaat tarafından hayata geçirilen ve 2012 Temmuz ayında bitmesi planlanan Çağdaş Turgutreis projesinde yasağın hemen ardından 7/24 çalışma sistemine geçildi. 26 bin 599 metrekarelik alanda konumlandırılan projenin 1 ay içinde kaba inşaatın bitirilmesi hedefleniyor.

Yüzde 75’i yeşil alandan oluşan projede 72 odalı butik otel ve değişik tipte 72 adet konut bulunuyor. Çağdaş İnşaat’tan verilen bilgiye göre bölgede yılsonuna kadar yeni bir proje çalışması bulunmuyor. Bilgili Holding, Seba İnşaat ve Ayhan İnşaat, bölgede yeni projeler için yer arayışı içinde olan firmalar arasında yer alıyor.

Bugün