Reklamı Kapat

Timur Bayındır: Tatil Fiyatlarının Artırılması Büyük Hata!

Editör: SerMimar Tarih: 17 - Aralık - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, tatil yörelerinde fiyatların yüzde 40’a yakın artırılmasının hatalı olduğunu belirterek, “Ahmet’e gidemiyorlar, bize nasıl olsa gelmek zorundalar diyerek fiyat artırılması çok yanlış. Bu hatayı bu yıl da yaptılar. Sonra fiyatları indirdiler ki bu kötü” dedi.

“Geçen yıl Arap Baharı bize yarar denildi ancak, yükselen pazarlar olan Suriye, Iran ve Irak müşterileri azaldı” diyen Bayındır, “2012 zor bir yıl olacak. Turizmde yükseliş trendindeyiz umarım bizi kriz az etkiler. Erken rezervasyon kampanyasını bazı tur operatörleri erken başlattı. Sektör bu durumdan hoşnut değil. Birlikte hareket edilmesi daha doğru olurdu” şeklinde konuştu.

Dünyanın önemli turistik kentleriyle yarıştırılmak istenen İstanbul’un kendine özel bir festivalinin olmayışı, üstüne üstlük 2 yıla yakın bir süredir opera oynatılabilen tek alan olan Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) kapalı olmasının kabul edilemeyeceğini söyleyen Bayındır, “AKM’yi yıkıp yapmak istediler ancak yapmazlar korkusuyla bu engellendi. Güçlendirme kararı alındı. Bunun için büyük bir kaynak gerekiyor ve sponsor arayışı devam ediyor. Bir an evvel açılmalı çünkü başka opera salonu yok” diye konuştu.

‘F1 prestij için gerekli her işten para kazanılmaz’
İstanbul ve Türkiye’nin tanıtımı için kongrelerin ve Formula 1’in (F1) önemine dikkat çeken Bayındır, “10 bin kişinin katılacağı AIDS kongresini başka ülkeye kaptırdık. Daha asılmalıydık. Kongreyle gelenler daha sonra mutlaka geliyor. NATO konferansının yaptığı reklamı hiçbirşey yapmadı. Formula 1’i ne yapıp edip İstanbul’da yapılmasını sağlamamız gerekiyor. Çok para istendiği için anlaşmıyorlar. F1 prestij işi. Her işten para kazanacak değiliz. Ülkenin reklamı için Formula 1 gerekiyor” dedi.

NEVİN DONAT/Milliyet

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje