Reklamı Kapat

Taksim Mahallesindeki Konutlar Satışa Hazır!

Editör: SerMimar Tarih: 1 - Aralık - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır Taksim Mahallesi kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan 560 konutu gezerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Erzincan Belediyesi, Kentsel Dönüşüm Projesi, Polen İnşaat, taksim haritası, taksim mahallesi ile ilgili aramalar, taksim mahallesi toki, toki, toplu konut idaresi

Toki tarafından yapılan konutların çok kısa zamanda tamamlandığını belirten Çakır, buradaki evlerin gerçekten ihtiyaçlı olanların alması için bir dizi çalışma başlattıklarını belirtti.Konutları yapan Polen İnşaat yetkilileri ile inşaat alanını gezen Başkan Çakır burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Taksim Mahallesi Kentsel dönüşüm projemizin üzerinde bulunduğu alan yaklaşık 15 ay gibi kısa sürede vatandaşlarımız ile uzlaşma sağlanarak arsa haline getirildi. Akabinde toplu konut idaresi tarafından yapılan ihaleler neticesinde Taksim Mahallesine 560 konut 1 camii 16 derslikli bir okul ve kütüphane yapılması işi ihale edildi. Konutların çok hızlı yükselmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz. İnşaatların hızlı ilerlemesi sonucu halkımız Taksim Mahallesi ne zaman bizlere arz edilecek yoğun talepleri üzerine sayın bakanımızın, milletvekilimizin ve Erzincan Belediyesi ile toplu konut idaresi yöneticileri arasın da yapılan görüşmeler neticesinde konutların bitiminden ve tesliminden sonra halka arzı yerine çok hızlı ilerlediği için bu aşamada halka arz edilmesi gündeme gelmiş oldu.

Bu konuda mutabık kalınarak çalışmalar başladı. Burada yaklaşık 170 daire Taksim Mahallesinde otururken kentsel dönüşüm sırasında konut edinme tercihinde bulunan kişilere ayrılacak geriye kalan yaklaşık olarak 390 daire ise hemşehrilerimize arz edilecek. Tabi arz edilecek hemşehrilerimizin toplu konut idaresinin koymuş olduğu kriterleri yerine getirmesi ve o şartları taşımasını gerekiyor. Bunun üzerine sayın bakanımızla milletvekilimizle toplu konut idaresi ile yaptığımız görüşmeler sonrasında gerçekten daireyi almaya ihtiyacı olan hemşehrilerimiz ve aileler alsın diye bazı kriterleri de ilave edeceğiz. Çünkü bizim arzumuz bu çalışmaları yürütürken şuanda kirada oturan herhangi bir şekilde gayrimenkule konuta sahip olmayan hemşehrilerimizin öncelikle daire sahibi olmasıdır. Kriterler bazen ne kadar detaylı ortaya konulursa konulsun kılıfı bir şekilde uyduruluyor.

Resmiyette kişinin üzerine gayrimenkul bulunmazken üzülerek söylüyorum ikinci üçüncü daireyi edinmek için bu tür yollara başvurabiliyorlar. Bu haksızlığın önüne geçmek için gerekli tedbirleri alıp gerçekten ihtiyacı olanların alması için elimizden geleni yapacağız. Buradaki konutları gerçek hak sahiplerinin ve kriterleri taşıyan kişilerin alması için duyurularımızı yapacağız. Ardından talepler alınacak. Talepler mevcut konutların sayısından fazla olması halinde noter huzurunda kura çekmek suretiyle belirlenen kriterlere uyan hemşehrilerimiz arasından Taksim Mahallesi sakinleri belirlenmiş olacak. Evlerin satışıyla ilgili bilgileri vatandaşlarımız belediyemiz bünyesinde oluşturacağız birimden bilgi alabilirler”

ERZİNCAN (İHA)

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje