Reklamı Kapat

Tac Mahal’i Modüler Yaptı, 74 Bin Liradan Satışa Çıkardı!

Editör: SerMimar Tarih: 29 - Ağustos - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Uluhan Grup, Acunkent ve Babil Kuleleri’nin ardından Esenyurt’taki 970 konutluk Tac Mahal’e başladı. Modüler evlerden oluşan projede fiyatlar 74 bin lira, taksitler de 740 liradan başlıyor

Adalar, adana, aidat, ankara, Babil, başakşehir, basketbol, beylikdüzü, Bodrum, Boyner, BOYNER HOLDİNG, Bursa, Butik, Çankaya, çocuk, Çukurova, Deprem, emlak, Esenyurt, Gaziantep, Gölbaşı, Grup, Haber, Haberler, Havaalanı, Haziran, Hindistan, Ing, ING Bank, istanbul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Esenyurt, izmir, kadıköy, kampanya, kdv, KDV Oranı, mağaza, Marmara, Marmara Denizi, Mavi, proje, ramazan, rezidans, saat, Sabiha Gökçen, Sergi, sincan, sinema, Şişli, sözleşme, spor, tadilat, Tapu, teknoloji, Tem, Ten, Tenis, toki, Turgutreis, Tuzla, ulaşım, Yenimahalle

İstanbul Esenyurt’ta Acunkent ve Babil Kuleleri projelerini hayata geçiren Uluhan Grup, üçüncü projesini de görücüye çıkardı. Hindistan’daki dünyanın yedi harikasından biri olarak nitelendirilen Tac Mahal’’den esinlenen ve aynı adı taşıyan proje 10 Eylül’de satışa çıkıyor. Fiyatların 74 bin liradan başlayacağı projede ayda 740 lira taksitle konut satılıyor.

Uluhan Grup İcra Kurulu Başkanı Tanju Bilgen, Babil Kuleleri’nde olduğu gibi bu projede de dünyanın 7 harikalarını Esenyurt’a taşıdıklarını belirterek, “Dünyaya mal olmuş bu tür anıtsal yapılar yüzyıllar boyunca varlıklarını sürdürüyor. Biz de Tac Mahal Prestij projemizle yıllarca eskimeyen proje yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Daireler birleştiriliyor
Bilgen, 18 bin 600 metrekare arsa üzerinde yapılan projeyi kat karşılığı aldıklarını belirterek, konut ve çarşıdan oluşan karma bir proje hayata geçireceklerini kaydetti. Bilgen, projelerde yenilikler yapmaya devam ettiklerini vurgulayarak, Tac Mahal’de de modüler sistem uyguladıklarını dile getirdi. Buna göre projede yer alan 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 tipindeki daireleri 4+1 veya 5+1 haline getirebildiklerini anlatarak, bu sayede 2 ya da 3 daire alanlara tek tapu verebildiklerini kaydetti.

Düşük aidat politikası
Projenin Esenyurt ile Beylikdüzü’nün kesişim noktasında yer aldığını belirten Bilgen, E-5’in kenarında metrobüse yürüyerek 3 dakikada ulaşılan projenin 5. kattan itibaren deniz manzarası bulunduğunu anlattı. 25 katlı 4 bloktan oluşan Prof. Dr. Sinan Mert Şener tarafından projelendirilen Tac Mahal’in 970 modülden oluştuğunu anlatan Bilgen, projede kapalı yüzme havuzundan fitness ve spa’ya açık ve kapalı otoparklardan sinema ve tiyatroya kadar farklı unsurların yer alacağını açıkladı. Bilgen, Tac Mahal’de aidatları düşük tutmak için sosyal tesislerin ayrı bir şirket tarafından işletileceğini vurgulayarak, “Bu sayede konut sahipleri sosyal tesislerin masraflarını karşılamak zorunda kalmayacak. İsteyen kat malikleri de uygun fiyatlarla bu tesislerden faydalanabilecek” dedi.

Ayda 740 lira taksitle
Uluhan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Necati Aktülün, 46 metrekarelik stüdyo dairelerin fiyatlarının 74 bin liradan başladığını anlatarak, yüzde 25 peşinle 50 ay sıfır faiz uyguladıklarını ve aylık taksitlerinde 740 lira olduğunu açıkladı. Aktülün, projeyi 290 milyon lira yatırım bedeliyle hayata geçirdiklerini de sözlerine ekledi.

KDV oranı Yüzde 1 olacak
Tanju Bilgen, Acunkent projelerinde teslimlere devam ettiklerini, Babil Kuleleri’nde ise inşaatın sürdüğünü hatırlatarak, Taç Mahal’de 1 ay içinde temeli atacaklarını söyledi. Projeyi Ekim 2014’te tamamlamayı planladıklarını ifade eden Bilgen, haziran ayından önce ruhsat aldıkları için konutları da yüzde 1 KDV ile satacaklarını açıkladı.

Kalite sistemi uygulanıyor
Tac Mahal, First Quality Control FQC tarafından akredite edilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi ile inşa ediliyor. Proje kapsamında deprem güvenliği en üst düzeyde sağlanıyor, zemin etüdleri eksiksiz gerçekleştiriliyor. Uluhan Grup’un daha önceki projeleri Acunkent ve Babil Kuleleri’nde olduğu gibi prestij projesi Tac Mahal’in profesyonel site yönetimi de Garanti Koza kuruluşu Koza Yönetim A.Ş. tarafından üstleniliyor.

Çarşıda 135 mağaza
Projenin 135 bağımsız bölümden oluşan Taç Mahal Çarşı’sında ise satışlar daha sonra başlayacak. Uluhan Grup’un yürüttüğü ön çalışma sayesinde tüm sektörler önceden belirleniyor, bu sayede tüm işyerlerine iş garantisi temin edilecek. Taç Mahal Çarşı’da sinema ve tiyatro salonları, drama okulu, tam donanımlı spor merkezi, sergi alanları ve kreş yer alıyor.

3 emsal uyguluyor
Tanju Bilgen, Tac Mahal için gerekli ruhsatları aldıklarını ve projeyi de buna göre şekillendirdiklerini belirterek, “Esenyurt bölgesinde son dönemde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bazı düzenlemeleri var. Bölgede 3 emsal ve yükseklik serbest durumda. Biz de projeyi buna göre konumlandırdık” dedi.

GÜNÜN PROJESİ / CROWN TOWER

Babacan Yapı, yüzde 15’lik indirimi uzatma kararı aldı
Babacan Yapı; Crown Tower’a özel indirim kampanyasının tarihini uzattı. Firma, son daireleri için yüzde 15’lik indirim sunduğu kampanyayı bayram ertesinde de devam ettiriyor.

Babacan Yapı tarafından 8 dönüm arazi üzerinde Beylikdüzü’nde yükselen Crown Tower, 35 katta 420 konuttan oluşuyor. Stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 konutların yer aldığı projede, dairelerin metrekareleri 46 ile 182 metrekare arasında değişiyor. Metrobüse yürüyerek 5 dakika mesafede konumlanan proje, E-5 yolunun Tem Otoyolu’nun kesişme noktasında olması nedeni ile ulaşım kolaylığı sunuyor. Yüksek tavanlı dairelerin bulunduğu projedeki bazı konutlarda deniz ve adalar manzarası hakim.

35. katta SPA keyfi sunuyor
Geniş metrekareli teras alanlarının bulunduğu projenin 35. katında yer alan fitness ve spa salonlarında manzaraya karşı spor yapma ve rahatlama imkânı sunuluyor. Projenin sosyal donatıları arasında açık yüzme havuzu, bol yeşilli yürüyüş alanları, tenis ve basketbol sahaları, sauna ve Türk hamamı yer alıyor. Kampanyayla ilgili görüşlerini bildiren Babacan Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür’ü Mehmet Babacan, “Ramazan ayı ve bayramda büyük ilgi gören kampanyamızı kalan son dairelerimiz için bayram ertesinde yani yeni kampanya duyurumuza kadar uzattık. Umarım bu kampanya fırsatları ile ev sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürmeyi başarırız” dedi.

Dönüşümde gerekirse kira yardımı yapacak

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında belediyelerde de hareketlik başladı. Bu kapsamda Kartal Belediyesi, kentsel dönüşümden faydalanmak isteyen vatandaşlar için deprem dönüşüm sözleşme taslağı hazırladı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, kentsel dönüşüme yönelik çalışmalar için Deprem Dönüşüm Müdürlüğü kurduklarını söyledi.

Öz, Deprem Risk Haritalarına uygun plan, proje çalışmaları yaparak yasal altyapıları oluşturduklarını ifade ederek, konuya ilişkin düzenli bilgilendirme toplantıları yaptıklarını kaydetti.

Yardım kararı meclisten geçti

Kartallılara hukuki ve teknik danışmanlık hizmeti sunduklarını belirten Öz, deprem dönüşümü yapılacak projelerde kira yardımını da içerecek düzenlemeleri belediye meclisinden geçirdiklerini söyledi.

Öz, proje kapsamında yürütülecek işlemler ve ödemeler konusunda da çeşitli kolaylıklar sağladıklarını aktararak, şöyle konuştu:

“Kartallıları özel mülkiyete ilişkin yapısal sorunlarla baş başa bırakmadan, hak kayıplarının önüne geçebilmek adına tapu sorununa çözüm ürettik. Dönüşümde hak sahiplerinin hisselerini birleştirmelerini özendiren çalışmalar yaptık. Yine mülkiyeti Kartal Belediyesi’ne ait parseller üzerinde yaşayan 600’ü aşkın vatandaşa tapularını verdik. Dönüşüm çalışmaları kapsamında pilot amaçlı yaptığımız 6 projenin de yaklaşık 4 bin konutu kapsadığını belirtmeliyim.”

Belediye inceleyecek

Altınok Öz, hukukçu ve teknik ekiple vatandaşların haklarını koruyacak bir sözleşme taslağı örneği hazırladıklarını ifade ederek, şunları dile getirdi: “Biz, belediye olarak sizlere desteğimizi sunalım, siz de istediğiniz müteahhitlik firmasına projenizi yaptırtın. Birincisi, inşaatı yaptıracağınız firmalarla yapacağınız sözleşmeleri imzalamadan önce bize getirin ve Belediye hukukçularına sözleşmeyi inceletin. İkincisi, anlaşmak istediğiniz müteahhitlik firmalarınca işin yarım bırakılması ve dönüşümün başarısız olması riskine karşı, müteahhit firmayı tarafımızca incelettirip rapor alın.”

TOKİ, 23 ilde 284 arsayı ‘60 ay vade’ ile satıyor

TOKİ 23 ilde 284 arsanın açık arttırma ile 4 Eylül’de satışa çıkarılacağını bildirdi. Açıklamaya göre çoğunluğu Başkent’te olmak üzere İstanbul, İzmir, Bursa ve Gaziantep gibi illerde bulunan arsaların ödemeleri 15’i peşin 60 ay vadeyle yapılabilecek.

Arsalar arasında konut niteliğinde olanların yanı sıra, ilköğretim, orta öğretim, ticaret, sanayi, spor tesisi, özel spor tesisi, özel sağlık tesisi, özel eğitim alanları da bulunuyor.

3 ilde canlı ihale

Arsalara talip olanlar, 4 Eylül Salı günü saat 14.00’de Eskidji firmasının İstanbul merkezinde gerçekleştirilecek olan müzayedeye TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkez binası ile Adana Seyhan’daki Mavi Sürmeli Otel’den canlı bağlantı yoluyla teklifte bulunabilecek.

Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin müzayededen önce Eskidji’nin ING Bank Şişli Şubesi’ndeki hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapması gerekiyor.

En çok arsa Ankara’da

23 ilde satışa sunulan arsaların önemli bir kısmı Başkent Ankara’da bulunuyor. İdare, son yıllarda Ankara’nın gözde yerleşim yeri Gölbaşı ile Yenimahalle, Keçiören, Polatlı, Sincan ve Çankaya ilçelerinde toplam 221 değerli arsayı satışa sunacak. 284 değerli arsadan ikisi de İstanbul’da yer alıyor. İstanbul’un uydu kentlerinden Başakşehir Kayabaşı’nda bulunan Özel Ortaöğretim arsası ve Kartal’daki konut arsası da satışa çıkan gayrimenkuller arasında bulunuyor.

Hemen teslim projede 218 bin liraya konut

Mom Yapı projesi olan Glow 3’ten kampanya haberi geldi. Buna göre 60 ay vade ve sıfır faizle projeden konut sahibi olmak mümkün. Çekmeköy’de konumlanan proje, 7 blokta 239 konuttan meydana geliyor. Konutların hemen teslim edildiği ve yaşamın başladığı proje, 14 bin 77 metrekare arsa alanına sahip.

50 bin 57 metrekare inşaat alanı bulunan projenin konut alanı ise 31 bin 842 metrekare. 1+1’den 4+1’e kadar farklı seçenekte konutun yer aldığı projede 1+1’ler 58-71 metrekare, 2+1’ler 123-150 metrekare, 3+1’ler 139-198 metrekare şeklinde tasarlandı. Glow 3’te açık fitness ve spor alanları bulunuyor.

Adanuspark Kadıköy metrosuna komşu oldu

Çukurova Gayrimenkul tarafından İstanbul’un yeni çekim merkezi Kartal’da Marmara Denizi ve Adalar manzarasına hakim konumda inşa edilen ve yaşamın başladığı Çukurova Adanuspark, ve Kadıköy-Kartal Metro hattına 200 metre mesafede konumlanıyor. Kadıköy-Kartal metro hattı ile Kadıköy’e 29 dakika da ulaşılabilen projede Kartal’da yapılması planlanan Adliye Sarayına 2, Sabiha Gökçen Havaalanı’na ise 15 dakika mesafede yer alıyor.

Kartal’da 3 blokta 180 daireden oluşan Çukurova Adanuspark’ta 73 metrekareden 312 metrekareye kadar farklı daire seçenekleri bulunuyor. Çukurova Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen proje, 10 bin metrekare arsa üzerinde yükseliyor.

Bodrum’da denize nazır projede 36 ay sıfır faiz

Bozatlı International tarafından Turgutreis, Bodrum’da bulunan Kadıkalesi koyunda hayata geçen Sundance Residences & Boutique Hotel projesinde yaşam başladı. Projede 36 ay sıfır faizle ya da 120 ay banka kredisi ile konut sahibi olmak mümkün.

22 bin 568 metrekare alan üzerine kurulu 9 bloktan oluşan proje, denize sıfır konumuyla dikkat çekiyor. 175 daire ve 22 suite odalı bir butik otelden oluşan Sundance Residences & Boutique Hotel’de, 67 metrekareden, 220 metrekareye kadar 24 farklı daire tipi bulunuyor. Projede, restoran, kapalı yüzme havuzu, SPA, masaj odaları, spor salonu, sauna, Türk hamamı, buhar odası, çocuk kulübü, 2 adet açık yüzme havuzu, 2 adet havuz bar ve 3 adet tenis kortu mevcut.

Adlon’da rezidans için Boyner Back Up’la anlaştı

Bodrum Tuzla Koyu’nda Adlon Residence projesini hayata geçiren BB Group Homes, concierge hizmetleri için Boyner Back Up ile anlaştı. Bu sistem gıda alışverişlerinden, her türlü tamirat ve tadilat işlemlerine; kuru temizleme hizmetlerinden, kültürel ve sosyal etkinliklere; seyahat organizasyonlarından, bilet rezervasyonlarına; özel gün ve davet organizasyonlarından, teknoloji danışmanlığına kadar birçok hizmeti içeriyor.

Konuyla ilgili görüş bildiren BB Group Homes Genel Müdürü Bülent Baylav, “Projemizin başından itibaren sakinlerimize sunmayı planladığımız concierge hizmetleri için sektörün bu konudaki en deneyimli temsilcisi Boyner Holding Back-Up ile anlaştık” dedi.

Yavuz Karaman/EMLAK

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje