Reklamı Kapat

Sultanbeyli’de 2B ve Mülkiyet Sorunu Çözülmeli!

Editör: SerMimar Tarih: 12 - Nisan - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Sultanbeyli Evrim İnşaat ve Emlakgold Gayrimenkul ‘ün sahibi Şeref AKBULAT, “İnşaat sektöründe son dönemlerde yaşanan durgunluğun müteahhitler tarafından iyi analiz edilmesi gerektiğine” dikkat çekti.

sultanbeylide-2b-ve-mulkiyet-sorunu-cozulmeli

Akbulat “İstanbul genelinde inşaat sektöründe hissedilir derecede durgunluk var diyerek dikkati çeken Akbulat Konut kredi faizlerinin yükselmesi, inşaat maliyetlerinin de artması bu durgunluğu tetikleyen unsurlar. Diğer taraftan Sultanbeyli bölgesinde yaşanan konut arsalarındaki sorunlar müteahhitleri sıkıntıya sokuyor. Kısıtlı kat sınırlaması ise maliyetleri artıran diğer bir unsur. Tüm bunlar bir araya geldiğinde ortaya durgunluk tablosu çıkıyor. Yerel yönetimlerin ciddi bazı adımlar atması gerekli” diye konuştu.

2B ve Hisseli arsalardaki mülkiyet sorunu çözülmeli

Şeref AKBULAT Müteahhitler “2B arsalarındaki imar sorunu ve hisseli arsalardaki mülkiyet sorununun çözülmesi ile inşaat sektörüne nasıl yansır bunu bekleyip göreceğiz. Ayrıca Sultanbeyli 2B arsalarının imar sorunu ve hisseli arsalardaki mülkiyet imar planı için gerekli merciler üzerine düşen görevi yerine getirmeli. İstanbul her açıdan kazanacak bir planlama ile Sultanbeyli 2B ve Mülkiyet sorununu çözmeli” dedi. Akbulat  “Müteahhitlerin yatırım ortaklığına gitmesi ve büyük projeleri değerlendirmesi önemli. Sultanbeyli ’deki müteahhitlerin Arap Baharı yaşayan ülkeleri de gündeme alması gerekiyor. Nerede temel attığımızdan ziyade hangi şartlar da temel attığımız önemli. Bu nedenle şartların inşaat sektörü için elverişli olduğu bölgeleri araştırmaya devam ediyoruz” diye konuştu. 

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje