Reklamı Kapat

Sinpaş’ta İnşaat İşçileri Direnişte

Editör: SerMimar Tarih: 28 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Sinpaş firmasının 100 işçiye alacaklarını vermemesi üzerine işçiler direnişe başladı. İşçilere İnşaat ve Yapı İşçileri Derneği de destek verirken, yarın 14:00’te patronla bir görüşme gerçekleştirilecek.

sinpasta-insaat-iscileri-direniste

İstanbul Sarıgazi’deki Sinpaş inşaatında çalışan 100 işçi, alacaklarının verilmemesi üzerine direnişe geçti.

İşçiler önce karşılarında muhatap bulamadılar. İnşaat ve Yapı İşçileri Derneği’nin de destek vermesi ile birlikte patron işçilerle temas kurarken, yarın 14:00’te bir toplantı gerçekleştirilecek. Alacakların ödenmemesi durumunda direniş devam edecek.

İnşaat ve Yapı İşçileri Derneği tarafından yapılan açıklama şöyle:

SİNPAŞ FİRMASI İŞÇİLERİN HAKLARINI GASPEDİYOR

Sinpaş firması İstanbul Samandırada başlattığı yeni projede çalışan 100 işçinin alacaklarını vermiyor.

Derneğimize başvuran işçiler firmadan alacaklarını alamadıklarını, günlerdir buz gibi havada firma önünde beklediklerini söylediler.

Dernek avukatlarımız ve üyelerimiz Samandırada bulunan şantiyede işçilerle buluşarak sorunlarını dinledi. Dernek avukatlarımız Sinpaş proje şefiyle görüşerek işçilerin haklarının verilmesi talep ettiler. Hakların verilmemesi durumunda derneğimizin işçilerle birlikte şantiyede direniş başlatacağı söylenerek beklenmeye başlandı.

Günlerdir işçilerin karşısına çıkmayan Sinpaş patronu, işçilerin ve derneğimizin kararlı tutumu karşısında yarın saat 14:00 de tüm işçi alacaklarını ödeneceği sözünü verdi.

Derneğimiz Şinpaş şantiyesinde yaşanan hak gaspının yakın takipçisi olacaktır. Yarın işçilerin alacakları verilmediği taktirde, derneğimiz tüm gücüyle Sinpaş işçisiyle birlikte şantiyede direniş başlatacaktır.

İNŞAAT VE YAPI İŞÇİLERİ DERNEĞİ (İYİ-DER)

(soL-Haber Merkezi)

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje