Reklamı Kapat

Sakarya Nehri Yanında 120 Dönümlük Dev Proje!

Editör: SerMimar Tarih: 24 - Aralık - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nce hazırlanan Sakarya Park Projesi kapsamında, Sakarya Nehri kıyısındaki 120 dönümlük alanda sosyal donatılar inşa edilecek.

sakarya-nehri-yaninda-120-donumluk-dev-proje

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Erenler ilçesindeki bir otelde düzenlediği basın toplantısında, ”rüya” olarak nitelendirdikleri projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

İlkeli, dürüst ve şeffaf yönetim anlayışıyla hareket etmekten geri durmadıklarını ifade eden Toçoğlu, ”İlk etabı 120 dönümden oluşan rüya projemizde, yürüyüş yolları, piknik alanları, kafeterya, restoran, park ve spor alanları, amfi sinema, tiyatro, otopark gibi sosyal donatı alanları yer alıyor. İnşallah 2013 yılı başında projenin ihalesini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Sakarya’nın çevre yatırımları ile Türkiye’nin en temiz kenti seçildiğine dikkati çeken Toçoğlu, çağdaş kentlerin sahip olması gereken yatırımların tamamını hayata geçiren bir şehir haline geldiklerini bildirdi.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Ayhan Sefer Üstün ise şehrin her geçen gün hızla büyüdüğünü belirterek, Ulaşım Master Planı, Nazım İmar Planı, Akçay Barajı ve Sakarya Park projelerinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Kentin ulaşım sisteminin baştan aşağı yenilendiğini anlatan Üstün, ”Eğitim seviyemiz her geçen gün yükseliyor. Kültür ve çevre alanlarında gerçekleştirilen hizmetler takdire şayan. Şehir içi raylı sistem geliyor. Sakaryamız en temiz kent seçiliyor, bunlar lafla olmuyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje