Reklamı Kapat

Sahildeki Villalar Günlük 80 Liraya Kiralanıyor!

Editör: SerMimar Tarih: 4 - Temmuz - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Ege ve Akdeniz’in önemli turizm merkezlerinde yazlık amaçlı alman villalar, 80 ila 400 lira fiyatlarla günlük kiralanarak yatırım aracına dönüşüyor. 3-4 kişilik otel faturası yerine villada tatil yapmak isteyenler için Antalya, Bodrum, Mersin, Aydm gibi şehirlerde ekonomik bir tatil mümkün

Kiralama bedellerinde villanın odası sayısı kadar, denize mesafesi, havuzu ve garajı olup olmaması da etki ediyor. Didim’de plaja yakın yazlıkların bedeli 150 liraya çıkıyor, uzak olanların 80 liraya düşüyor. Fethiye’de Ölüdeniz’e yakın olanların günlük kirası 170 liraları bulurken iç kesimdeki villaları 110 liraya kiralanabiliyor. Yabana turistlerin tercih ettiği Bodrum’da kiralama euro bazlı yapılıyor.

Daireler daha ucuz
Dairelerde ise fiyatlar iniyor. 321 kilometrelik sahil bandı olan Mersin’de 90 bini aşkın yazlığın önemli bir bölümü, ucuz tatil seçeneği araştıranların buluşma noktası oldu. Haftalık kiralamada ekstra indirim olanağı sunulan evlerde her I türlü eşya var. 1+1’den 3+1’e kadar olan konutların günlük kirası 50 ile 150 lira arasında değişiyor. Villalar Silifke ile Anamur ilçesinde yoğunluk kazanırken, günlük fiyatları 150 lira-dan başlıyor. Almanya’da yaşayan Menderes Özkavak, sezonun başlamasıyla evleri kiralamak için arayanların taleplerine cevap veremez hale geldiğini söyledi. Erdemli’deki 7 dairesini kiraya verdiğini anlatan Özkavak, “Çok sayıda insan, yatırım amaçlı ev alıyor ve yazın kullanmadığı dönemde kiralayarak gelir sağlıyor” dedi.

Aylık kiralamalarda yüzde 20 indirim
Konkur inşaat’ın Bodrum Gümüşlük’te inşa ettiği Dre-amValley, 32 konuttan oluşuyor. Site, denize 250 metre yürüme mesafesinde. Hepsi bahçeye açılan konutların de¬niz manzarası bulunuyor. Sezonda günlüğünü 210 TL’ye kiralama imkânı olan havuzlu lüks konutlarda, aylık kirala-.’ mada yüzde 20 indirim yapılıyor. Cebeci inşaat’ın inşaatını sürdürdüğü Alanya’daki Azura Park da 2013 yılında tamam¬landığında günlük 50 euro bedelle kiraya verilebilecek. 607 daireye sahip projenin müşterileri arasında tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen Amerikalılar bulunuyor.

Bugün

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje