Reklamı Kapat

Rüzgar Prefabrik Spor Salonunu Yıktı!!

Editör: SerMimar Tarih: 29 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’nde dün gece kısa süre etkili olan şiddetli rüzgar, prefabrik bir spor salonunun yıkılmasına neden oldu.

Yurt genelinde süren yağışlı ve rüzgarlı hava Doğu Karadeniz’de de etkisini gösteriyor. Trabzon’da dün geceden beri zaman zaman etkili olan ve saatteki hızı 50 kilometreyi bulan şiddetli rüzgar nedeniyle, Vakfıkebir İlçesi’nde Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait çok amaçlı prefabrik spor salonu yerle bir oldu. Salonun çelik konstrüksiyon bağlantıları ve branda ile yapılan çatı kaplaması yıkıldı, salon kullanılamaz hale geldi.

Şiddetli rüzgar, Karadeniz Sahil Yolu Trabzon şehir geçişinde yapılan ağaçlandırma çalışmalarını da aksattı. Belediye işçileri, dikilen fidan ve ağaçları rüzgardan etkilenmemeleri için ip ve halatlarla sabitlemeye çalıştı.

Meteoroloji yetkilileri, rüzgarlı ve yağışlı havanın etkisini yarın akşama kadar devam ettireceğini söyledi.


Kaynak

Karadeniz’in Dev Dalgalari Yazliklari Yikmaya Devam Ediyor

Sakarya’nin Karasu ilçesinde dev dalgalar nedeniyle son 20 gün içinde sahildeki 10’a yakin prefabrik ve beton yazlik evlerin yikildigi bildirildi. Yikilan yazliklarin kaçak yapilar oldugu belirtildi.

Karasu ilçesinde Karadeniz sahilinde 1950’li yillarda belediye tarafindan parsellenerek satilan, ancak imar izni olmayan bölgede yapilan çok sayida yazlik ev Karadeniz’in hirçin dalgalarina yenik düsüyor. Liman ve mendirek insaati yüzünden daralan kumsalda kalan prefabrik ve betonarme yazliklari, firtinada olusan dev dalgalar birer birer yikiyor. Son bir yil içinde dalgalar sahildeki onlarca yazligi yikarken sahilden 40 metre kadar daha içeri girdi. Dalgalar son 20 gün içinde 10’a yakin yazligi daha yikti. Kumsalda bulunan gözetleme kulesi de denizin içinde kaldi.

Son firtinada yazliginin yikildigini söyeleyen Mustafa Tatli, dalgalarin yazliklarini yikmasini çaresizlik içinde izlediklerini söyledi. Denizin her geçen gün sahilden içeri girdigini kaydeden Tatli, bir an önce önlem alinmasi gerektigini vurguladi.

Kaynak

(Bu haberler güncelliğini yitirip, eski tarihte yayınlanmasına rağmen, prefabrik yapıların kalıcı yapılar olmadığının altını çizme adına sitemizde yer almıştır.)

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje