Reklamı Kapat

Rusya İnşaat Sektöründe Önemli Hamle

Editör: SerMimar Tarih: 30 - Temmuz - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Rusya’da Başkan Putin’e olan yakınlığı ile bilinen ünlü oligark Gennadi Timçenko, ülkenin en büyük inşaat şirketlerinden birindeki hisselerini sattı. 46 yaşındaki Çeçen kökenli işadamı Ruslan Baysarov (fotoğrafta), Timçenko’nun Most şirketindeki yüzde 25+1 hisselerini satın aldı.

rusya-insaat-sektorunde-onemli-hamle

Rus ajanslarının bildirdiğine göre, işadamına yakın kaynaklar, Baysarov’un sahibi olduğu Tuvinskaya Enerji Sanayi İşletmesi’nin hayata geçirmeye hazırlandığı demir yolu inşaatlarından dolayı bu yatırımda bulunduğunu aktardı.
Ünlü oligark Gennadi Timçenko’nun sahibi olduğu Volga Group’tan geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamada, Timçenko’nun Most şirketindeki yüzde 25+1 hisselerini, şirketin hissedarlarından birine sattığı açıklanmıştı.

Ancak tarafların geçtiğimiz şubat ayında masaya oturmalarına rağmen anlaşma sağlayamadıkları, ardından şirket hisselerine talip olan Baysarov ile Timçenko’nun anlaşmaya vardıkları yazıldı. Satış bedeli ise basına yansımadı.

Most şirketinin tamamladığı en büyük proje olarak, Vladivostok’taki Russki Adası’ndaki köprü inşaatı gösteriliyor. Şirket ayrıca, Moskova’da metro inşaatlarını yürüten en büyük beş şirketten biri.

Forbes dergisinin verilerine göre, şirketin 2013 yılı cirosu 66 milyar ruble.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje