Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Türkiye’de ilk kez deniz üzerine yapılacak olan havaalanı inşaatında kullanılacak olan 30 bin ton taşın patlatma işlemine başlanıldı

Türkiye’de ilk kez Ordu’nun Gülyalı ilçesinde deniz üzerine yapılacak olan havaalanı inşaatında kullanılacak olan 30 bin ton taşın patlatma işlemine başlanıldı.

Yetkili şirket tarafından Turnasuyu Köyü Divane mevkinde bulunan taş ocağında patlama işleminin başlatılmasının ardından İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami Aydın, beraberinde Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak ile söz konusu alanda incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Selami Aydın, burada yaptığı açıklamada, Ordu ve Giresun illeri için hayati önem taşıyan havaalanı inşaatında çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Türkiye’de ilk defa deniz üzerine bir havaalanı yapılacağını hatırlatan Aydın, şöyle konuştu:

“Bizim biran önce bu havaalanı inşaatını tamamlayarak hizmete açmamız gerekiyor. Çünkü burası sayın İçişleri Bakanımız’ın öncelikleri arasında. Yapılan çalışmaları gün, gün takip ediyor. Dolaysıyla da bu havaalanı Ordu ve Giresun illeri için hayati derece de önemli. Bu aşamada çalışmayı yürüten yetkili firmamız da bugün itibarıyla inşaatta kullanılacak olan 30 bin ton taşın patlatma işlemine başladı. Gerekli izinlerin alınmasının ardından biz de İl Özel İdaresi olarak buraya gelen yolun kamulaştırılmasını tamamladık.”

Aydın, ilk etapta ocaktan 3 bin ton taş çıkarılacağını da dile getirerek, ” Daha sonra yine bu bölgede yeni bir taş ocağı daha açılacak. Oradan da ilerleyen günlerde taş çıkarma işlemi yapılacak. Biz de ilgili kurumlar olarak çalışmalara her türlü katkıyı veriyoruz” diye konuştu.

AA

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje