Reklamı Kapat
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattı çalışmalarında sona yaklaşıldı. Vatandaşın yoğun olarak kullandığı bazı otobüs duraklarına metrobüs durağı konulmamasına vatandaş tepki göstermişti

Bunların başında Haramidere Balabanlı ile Avcılar Türksan durağı geliyor. Esenyurt’a bağlı Güzelyurt Mahallesi’nin muhtarı Hamza Nair’in bir aylık mücadelesi sonucu Balabanlı’ya da metrobüs durağı konulması kararlaştırıldı. Metrobüs durağı konulması için bir ay boyunca akşamları vatandaşın kapısına giderek imza topladığını söyleyen muhtar Nair, “Esnafla birlikte yaklaşık 3 bin imza topladık. Mücadelemizin sonunda hedefimize ulaştık.” dedi.

Muhtar Nair, Beylikdüzü ile Haramidere durağı arasına yapılacak olan Balabanlı metrobüs durağından Güzelyurt, Mehterçeşme ve Yakuplu mahallelerinde yaşayan en az 100 bin kişinin yararlanacağını kaydetti. Metrobüs ihalesini alan firma Haramidere Balabanlı metrobüs durağının inşasına başladı. Birçok iş makinesi ve işçi durağın beton zeminini yapıyor. Bu arada Avcılar’da E-5 üzerindeki Parseller’de bulunan 42 yıllık Türksan durağı ile uzun yıllardır varolan İGS durağına da metrobüs durağı konulup konulmayacağı belirsizliğini koruyor. Avcılar-Beylikdüzü hattının hizmete girmesiyle metrobüsün Söğütlüçeşme-Beylikdüzü arası toplam uzunluğu 52,5 km’ye ulaşacak.

Derviş Genç / ZAMAN

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje