Reklamı Kapat

Modoko, Ünlülerin Mobilya Tasarım Tercihlerini Açıkladı!

Editör: SerMimar Tarih: 6 - Nisan - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Tasarım gücüyle her geçen gün adından daha çok söz ettiren Mobilyanın Başkenti Modoko Mobilyacılar Sitesi, Türkiye’nin birçok ünlü yüzünün evini tasarlıyor. Modoko bir ilki gerçekleştirerek, yıldızların tasarımında nelerin ön planda olduğunu açıkladı…

Geniş bir alan içine tasarım yapan markalar, bunun için avangardın tercih edildiğini, özellikle yatak odasında beyazın hâkim olduğunu ve deri başlıklar ile swarovski taşların çok sık tercih edildiğini söylüyor.

Sektördeki gücü, 2010 yılında yaptığı 104 milyon dolar ihracatla sahip olduğu yüzde 10’luk pay, alanında sahip olduğu ürün çeşitliliği ve üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en güçlü mobilya sitesi Modoko, bir ilki daha gerçekleştirdi.

Müşteri sadakatine önem veren Modoko, evini tasarladığı hiç kimsenin ismini paylaşmıyor; ancak Türkiye’nin ünlü isimleri için yaptığı tasarımları açıklıyor.

Yüzde 80’i özel tasarım yapan Modokolu tasarımcılarla yapılan görüşmeler neticesinde ortaya çıkan çalışmaya göre, yıldızların son dönemde ilk tercihi avangart. Zaten tasarımcılar da, genelde villalar için avangardı öneriyor. Modokolu tasarımcılara göre yıldızlar, özellikle yatak odalarında beyaz rengi tercih ediyor.

Bir yıldıza da ait olsa, bir evin tasarımını yapmak için önce evin özelliklerini bilmek gerekiyor. Tasarımcı önce kendi düşüncesini ortaya çıkarıyor, sonra yıldız ev sahibine neyin hitap edeceğini belirliyor. Evin planı çok önemli, öncelikle evin odaları, büyüklüğü, tavan yüksekliği, pencereleri dekore etme açısından dikkat edilmesi gereken konular. Bir koltuğu alıp bir yere koyabiliriz ama onun evin genel yapısıyla bütünleşmesi gerekiyor. Örneğin villa tipi evlerde genelde, eğer ev sahibi yıldızın özel bir isteği yoksa, avangart tipi döşemesi tercih ediliyor. Avangart mobilyalar daha geniş mekânlarda kendini daha güzel gösteriyor. Ama ev biraz daha küçükse modern mobilyalara gidiliyor. Ama en çok uygulanan tarz avangart.

Deri başlıklar, swarovski taşlar, canlı perdeler…
Yatak odasında beyaz bu yıl çok moda. Deri başlıklar kullanabiliyor; kapitoneli veya swarovski taşlı. Dolap odası varsa güzel bir giyinme odası yapılıyor. Eğer salon büyükse çoğunlukla iki tane oturma grubu olanağı yaratılıyor. Bir dinlenme, şömine bölümü oluşturulabiliyor. Duvarlarda farklı detaylar ön plana çıkıyor. Duvar kâğıdı, taş, cam, ahşap kullanarak çok farklı mekânlar yaratmak mümkün. Yapabilecek uygulamalar sınırsız. Mutlaka açık tonların üzerine canlı kırlentler, perdelerde biraz canlı tonlar çok tercih ediliyor ve tavsiye ediliyor. Mobilyalar biraz daha yalın ama aksesuarlar daha renkli.

Behlül’ün odası, Süleyman’ın masası
Özel tasarım isteyen herkese ilk önce tasarımlar üç boyutlu olarak renkleriyle, sunuluyor. Onaylandıktan sonra da üretime geçiliyor. Burada Modoko’nun en büyük avantajı, Modoko Mobilyacılar Sitesi’ne çok da uzak olmayan fabrikalarının bulunması. Son zamanlarda ünlü olsun olmasın, özel tasarım mobilyada en büyük trend Muhteşem Yüzyıl dizisi. Daha önce Aşk-ı Memnu’nun yarattığı etki, bu diziyle katlanarak arttı ve satışların yüzde 5’ini oluşturmaya başladı. Önceki sezon Bihter’in yatak odası, Behlül’ün odası talep edilirken artık Kanuni Sultan Süleyman’ın ve Mahidevran’ın eşyaları ilgi görüyor.

Modoko Hakkında:
İstanbul Anadolu yakasında bulunan Modoko Mobilyacılar Sitesi, kurulduğu 1969 yılından bugüne 40. yılını geride bıraktı. Mobilya tasarım ve üretiminde sektörün sözcüsü olan MODOKO’da bugün toplam 350 firma bulunuyor. 150 bin metrekarelik alanıyla MODOKO’da, oturma, yemek, yatak odası, bebe ve genç odası, mutfak, ofis, bahçe, modüler mobilya, kumaş, perde, sandalye, proje ve tasarım, aksesuar ve dekorasyon gibi zengin seçenekleriyle mobilya adına bir evin veya işyerinin tüm ihtiyaçları karşılanabiliyor.

Aranan Kelimeler:

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje