Reklamı Kapat

Mısır’a 1 Milyon Konut Yapılacak!

Editör: SerMimar Tarih: 25 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield, Mısırlı bakanlarla yaptıkları görüşmelere göre ülkede 1 milyon konut yapılacağı bilgisini aldığını ve bunun konut sektörü için ciddi bir fırsat olduğunu kaydederken, ‘Bu ülkede ciddi fırsatlar var.’ demişti

Başbakan Tayyip Erdoğan, hükümeti kurduktan sonra ilk önemli yurtdışı gezisini 21 Temmuz’da Mısır’a yapma kararı alırken, yaşanan devrim sürecinin ardından gerçekleşecek olan bu gezi, Türk iş dünyasının da Mısır iştahını yeniden kabarttı. DEİK’in önderliğinde 300 civarında işadamının da Başbakan Erdoğan’la birlikte bu ülkeye gitmesi bekleniyor. Konuya yönelik AKŞAM’a bilgi veren Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield, Başbakan’ın inisiyatif kullanarak Mısır’a gitme kararı almasının büyük öneminin bulunduğunu belirterek, ‘Mısır’da sular duruldu, şimdi işimize bakalım. Şimdi iş yapma zamanı. Türk ve Mısırlı işadamları kaldığımız yerden devam edeceğiz’ dedi. Mansfield, Mısır’la iş hacminin son 30 ayda 800 milyon dolardan 3,4 milyar dolara çıktığını belirterek, bu miktarı 5,5 milyar dolara çıkarmak istediklerini söyledi.

1 MİLYON KONUT YAPILACAK
MANSFIELD, Mısırlı bakanlarla yaptıkları görüşmelere göre ülkede 1 milyon konut yapılacağı bilgisini aldığını ve bunun konut sektörü için ciddi bir fırsat olduğunu kaydederken, ‘Bu ülkede ciddi fırsatlar var. Mısır Sanayi Bakanı ‘Gelin Mısır’ı birlikte inşa edelim’ demişti. Mısır, işini büyütmek isteyenler için ciddi fırsat sunuyor. Arazi fiyatları düştü ve yeni teşvikler sunuldu. Afrika pazarına açılmak için de bir geçiş yolu’ dedi.

Deniz ÇİÇEK / Akşam

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje