Mimart Yapı, İran’a da 6 Bin Sosyal Konut Yapacak!

Editör: SerMimar Tarih: 9 - Mayıs - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İstanbul’da Kelebekler Vadisi ve Armina Evleri, Çorlu’da da Armada City projeleriyle 2 bin konut üreten Mimart Yapı, İran’a da girdi. İranlı ortağı Meskeni Sazan şirketinin sahibi Negi Pour ile birlikte bu ülkede 6 bin 200 konutluktur projeyi üstlenen şirket, ilk etabı oluşturan 2 bin 200 konutun yapımına eylülde başlamayı planlıyor.

RİSK ALMA KARARI VERDİK
Böylece Mimart Yapı, halen 20 bin konut üretmekte olan Kuzu Grup’un ardından ülkedeki ikinci Türk inşaat şirketi oldu. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yılmaz toplamı 135 milyon dolan bulan projenin kendileri için ilk taahhüt işi olduğunu söyledi. Bölgede son dönemde artan siyasi tansiyona rağmen İranlı yetkililerle el sıkıştıklarını anlatan Yılmaz “Aslında Suriye’nin ardından İran’ın karışma riski var ama bizim burada riskimiz 2 milyon dolar. Türk işadamı olarak verdiğimiz sözü tutma anlamında bu riski almaya karar verdik” dedi.

Yılmaz tünel kalıp sistemiyle yeni tanışan ülkeye aynı zamanda know-how satacaklarını da belirtti. Kumkenti’ndeki arsanın büyüklüğü 480 bin metrekareyi buluyor.

Bugün

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje