1750 Adetten Fazla Türkiye'nin En Güzel Villa Modelleri İçin Resme Tıklayabilirsiniz..

Mimart Yapı, İran’a da 6 Bin Sosyal Konut Yapacak!

İstanbul’da Kelebekler Vadisi ve Armina Evleri, Çorlu’da da Armada City projeleriyle 2 bin konut üreten Mimart Yapı, İran’a da girdi. İranlı ortağı Meskeni Sazan şirketinin sahibi Negi Pour ile birlikte bu ülkede 6 bin 200 konutluktur projeyi üstlenen şirket, ilk etabı oluşturan 2 bin 200 konutun yapımına eylülde başlamayı planlıyor.

RİSK ALMA KARARI VERDİK
Böylece Mimart Yapı, halen 20 bin konut üretmekte olan Kuzu Grup’un ardından ülkedeki ikinci Türk inşaat şirketi oldu. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Coşkun Yılmaz toplamı 135 milyon dolan bulan projenin kendileri için ilk taahhüt işi olduğunu söyledi. Bölgede son dönemde artan siyasi tansiyona rağmen İranlı yetkililerle el sıkıştıklarını anlatan Yılmaz “Aslında Suriye’nin ardından İran’ın karışma riski var ama bizim burada riskimiz 2 milyon dolar. Türk işadamı olarak verdiğimiz sözü tutma anlamında bu riski almaya karar verdik” dedi.

Yılmaz tünel kalıp sistemiyle yeni tanışan ülkeye aynı zamanda know-how satacaklarını da belirtti. Kumkenti’ndeki arsanın büyüklüğü 480 bin metrekareyi buluyor.

Bugün

Hakkında: SerMimar

SerMimar Kimdir? Osmanlılarda mimarbaşı, sermimaran-ı hassa. osmanlı hanedanının ve büyük devlet adamlarının yaptıracakları binaların projelerini yapmak ve bunların uygulanması için gerekli mimarları, teknik elemanları atamak, büyük kentlerdeki mimarları atamak, hassa mimarlarını yetiştirmek, kent ve kasabalardaki bütün mimar ve ustaların kayıtlarını tutmak sermimarın görevleri arasındaydı. İdris YAĞMAHAN sermimar@sermimar.net 0505 50 70 418

Ayrıca...

Zbs Alfa Çelik KOBİ’lere 60 Ay Vadeli Çelik Fabrika Yapacak!

Bugüne kadar yaklaşık 350’ye yakın proje geliştiren ve 2008 Aralık ayında Zbs ile ortaklık kuran …