Reklamı Kapat

Mehmet Şimşek: Biz Bir An Önce 2B Sürecini Başlatmak İstiyoruz!

Editör: SerMimar Tarih: 11 - Mayıs - 2012
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2B arazilerinde hak sahiplerinin 6 ay beklemeden hemen bu hafta itibarıyla başvurmalarını arzuladıklarını belirterek, “Çünkü biz bir an önce bu süreci başlatmak istiyoruz” dedi

Bakan Şimşek, tüm Türkiye ‘de 2B alanlarında ortalama metrekare fiyatının 8,5 lira olduğunu açıkladı. 2B’lerle ilgili bilgilendirme toplantısında konuşan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 30 Ekim’e kadar başvuru yapmayanların haklarını yitireceği uyarısında bulundu. Şimşek, “Hak sahipleri bu kanunla getirilen büyük bir fırsatı kaçırmış olacaklar. Hatta bazı yaptırımlarla karşı karşıya kalacaklar. Çünkü artık burası Maliye Bakanlığı’na devredilmiş standart bir Hazine mülküne dönüşmüştür” dedi.

Şimşek, 2B alanlarının satışından elde edilecek gelirlerin, Türkiye ‘de afet riskinin azaltılması, orman köylülerinin desteklenmesi, orman alanlarının güçlendirilmesi ya da yeni orman alanlarının yapılmasında kullanılacağını söyledi.

METREKARE FİYATI 8.5 LİRA
Bakan Şimşek, tüm Türkiye ‘de 2B alanlarında ortalama metrekare fiyatının 8,5 lira olduğunu bildirdi. Şimşek, yapılan tespitlerde rayiç bedel toplamının 26,5 milyar lira olduğunu belirterek, tamamının peşin ödenmesi durumunda 14,8 milyar lira gelir elde edileceğini söyledi.

Radikal

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje