Reklamı Kapat

Medineli Amel Adamından Ayvacık’a Konaklama…

Editör: SerMimar Tarih: 30 - Temmuz - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Karadeniz Bölgesi ’ne Arap müteşebbis ilgisi artarken, Medineli iş adamı Hassan Ashoor ’un Samsun ’un “Saklı Cennet” unvanlı turistik ilçesi Ayvacık ’ta 3 konaklama yatırımı yapmaya hazırlandığı bildirildi.

medineli-amel-adamindan-ayvacika-konaklama

Samsun Büyükşehir Belediyesi ’nin THY Samsun Bölge Müdürlüğü ile yabancı yatırımcılara yönelik ortaklaşa yürüttüğü uluslararası turizm ve tanıtım gezileri, meyvelerini vermeye başladı. Arap ülkelerinde de gerçekleştirilen tanıtımlar neticesinde Arap yatırımcılar, Gizli Cennet ’e yatırım yapmak için birbiriyle yarışıyor.

Medineli iş adamı Hassan Ashoor, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ’ı ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Ashoor, yatırımları hakkında bilgi verip taleplerini iletti. Ayvacık ’şafak, ortakları ile beraber yekünda 21 bin dönüm arazi satın alan turizmci Hassan Ashoor, konaklamaya yönelik 3 proje hazırladı. Ashoor, ilçede 56 dairelik normal ev, 30 dairelik apart otel ve 5 villa yapacak. Arkadaşı olan iş adamı ise 90 dairelik konut inşa edecek. İlçeden 23 arsa daha almak isteyen iş adamı Hassan Ashoor, Gürgenyatağı mevkisinde villaların inşaatına başladığını açıkladı. 3 ay içinde de apart otelin temelini atacaklarını anlatım eden Medineli amel adamı, 12 dönümlük arazisindeki yatırımları ilçeye büyük katma değer kazandıracağını kaydetti.

“AYVACIK, HAKİKATEN SAKLI BİR CENNET”
Turistik ilçe Ayvacık ’ı 2 sene önce tanıtımlar sayesinde keşfettiklerini hatırlatan amel adamı Hassan Ashoor, “Ayvacık, Araplar amacıyla keşfedilmeyi bekleyen bir yer. Ayvacık ’ın fotoğraflarını alıp Suudi Arabistan ’da firmamızın reklamlarında kullandık. Araplardan ciddi gusto ve talepler aldık. Araplar tatil köyü seviyor. Arap aileler kalabalık ve rahat etmek istiyor. İlk önce villa ve apart otel yapmak için arsa satın aldık. Villaların inşaatı başladı. Apart otelin de inşaatına 3 ay sonra başlıyoruz. Ayvacık ’ı turizm cenneti yapabiliriz. Fazla güzel bir yer. Bunların dışında başka projelerimiz de mevcut. Turistik bir lokanta yapmak istiyoruz. Arkadaşımın ise 9 dönümlük arazisi var. O da villalar yapacak. Ayvacık ’ın geleceği çok parlak” dedi.

Reis Yılmaz ’a projelerle ilgili bilgi veren Hassan Ashoor, alt bina yatırımlarının tamamlanması ve teleferiğin mutlaka yapılmasının ilçe turizmi için önemli olduğunu da sözlerine ekledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise Ayvacık ’ta alt bina ve turizm yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, ilçenin turizm potansiyelini en üst seviyeye çıkaracaklarını vurguladı. Reis Yılmaz, bütün yatırımcıları Ayvacık ’a davet etti.

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje