Reklamı Kapat

Markalı Konutların Yeni Hedefi Yazlık Villalar

Editör: SerMimar Tarih: 21 - Temmuz - 2015
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Lüks projeleriyle adından söz ettiren şirketlerin inşa ettikleri yazlıklar, yerli ve yabancı turistlerin yeni yatırım aracı haline geldi.

markali-konutlarin-yeni-hedefi-yazlik-villalar

Yaz aylarında tatilcilerin akınına uğrayan Bodrum ve Çeşme, inşaat şirketlerinin yeni gözdesi oldu. Eskiden daha çok memur ve emeklilerin tercih ettiği bu evler, markalı konut projeleriyle adından söz ettiren şirketlerin lüks projeler üretmesiyle yeni bir yatırım aracı haline geldi. Hem doğayla iç içe hem de konforlu bir tatil geçirmek isteyenlerin tercih ettiği bu projeler daha çok Bodrum ve Çeşme civarında hayata geçiriliyor.

YATIRIM KISA SÜREDE DEĞERLENİYOR
Yazın ikamet etmenin yanı sıra bu evlerin artık getirisi yüksek birer yatırım aracı olduğunu vurgulayan Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, “Yapılan yatırımlar kısa bir süre içinde değerlenerek yeni sahiplerine kavuşuyor. Bu da yatırımcının yüzünü güldürüyor” şeklinde konuştu.

12 AY KULLANIMA AÇIK
Yazlık beldelere ulaşımın kolaylaşmasının da ev alımında etkili olduğunu ifade eden Erol, şöyle devam ediyor: “Ev sahipleri, bir haftalık ya da daha uzun tatili beklemeden 48 saatliğine bile olsa yazlıklarına gidebiliyor. Sadece yaz sezonunda değil yılın farklı dönemlerinde de orada vakit geçirenler olabiliyor. Yani yazlık kullanımları alışık olduğumuz gibi artık Haziran-Eylül ayları arasına sıkışmıyor.”

BİN 500 LİRADAN BAŞLIYOR
TSKB İzmir Şubesi Kıdemli Değerleme Uzmanı Ecem Baştürk bölgedeki mütevazi evlerin metrekare fiyatlarının bin 500 lira-3 bin 500 lira arasında değiştiğini dile getirdi. Çeşme ve Bodrum’da ise lüks yazlıkların öne çıktığını belirten Baştürk, “Bodrum’da özellikle son yıllarda Yalıkavak beldesinde birçok projenin geliştirildiğini görüyoruz. Bodrum, Yalıkavak Tekfen Evleri, Seba İnşaat’ın yapmış olduğu Seba Green, Seba Boutique bu bölgede öne çıkan projeler arasında yer alıyor” dedi.

EN UYGUN EVLER ŞİLE’DE
Yazlık almak için daha çok Bodrum ve Çeşme’ye yönelenler olsa da büyükşehirlere yakın lokasyonlardaki projeleri tercih edenler de yok değil. Büyükçekmece, Kumburgaz, Silivri’nin popülerliğini koruyan yazlık alanları olduğunu belirten TSKB İdari İşler ve İş Geliştirme Müdürü Özge Aklar, en uygun fiyatların Şile ve Ağva’da, en yüksek fiyatların ise Silivri ve Kumburgaz’da bulunduğunu söyledi.

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje