Mamaklıları Kentsel Dönüşüm Heyecanı Sardı

Editör: SerMimar Tarih: 7 - Mart - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Ankara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Anayurt-Gülseren Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesi ile ilgili olarak mahalle sakinlerine bilgilendirme toplantısı yaptı.

mamaklilari-kentsel-donusum-heyecani-sardi

TOKİ ile birlikte yapılacak projenin geldiği aşamayı vatandaşlara detaylı bir şekilde anlatan Başkan Akgül, vatandaşların sorularını da cevapladı. Akgül, Anayurt ve Gülseren mahallelerinin bu dönüşümle birlikte kazanacağı yeni imajının tüm Ankara’ya örnek olacağını belirtti.

Çarpık yapılaşmanın önüne geçerek, depreme dayanıklı modern konutların inşa edileceği, Gülseren ve Anayurt mahallelerinde yıkımlar geçtiğimiz yıldan itibaren hızla devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Mesut Akgül, vatandaşların yanlış bilgilendirmelere kulak asmamaları gerektiğini söyledi.

Projenin tamamlanmasıyla bölgenin Ankara’nın en güzel yerlerinden biri olacağını kaydeden Akgül, Ankara’da yeşil alanı en fazla olan modern konutların inşa edileceğini belirtti. Projenin yüzde 20’sinin konut yüzde 80’inin yeşil alan olması nedeniyle örnek gösterildiğini belirten Akgül, vatandaşlara müteahhitlerin bile sunduğu imkânlardan daha cazip imkânlar sunduklarını hatırlatarak, vatandaşın konut sahibi olabilmesi için tüm şartların vatandaşın lehine hazırlandığını söyledi. Akgül, “Mamak halkının refah ve mutluluğu için başlattığımız hizmet yarışında Anayurt ve Gülseren mahalleleri sakinleri hizmeti en iyi şekilde alıyor. Uyguladığımız dönüşüm projesinin bir özelliği de TOKİ’nin standart projelerinden farklı olması. Projesini bizzat biz yaptık ve TOKİ’ye teslim ettik.” diye konuştu.

Akgül, ayrıca 2 bin konutun temelinin 2013 de atılacağı müjdesini verdi.

YEŞİL ALAN ÖRNEK OLACAK

Mamak ilçesinde 5 bin 400 konuttan oluşan proje kapsamında bin 100 gecekondu yıkılacak. Yüzde 20’si konut, yüzde 80’i yeşil alan olan proje kapsamında 705 gecekondu yıkıldı. Toplam 744 gecekondu sahibi, 296 arsa sahibi ve 41 tapu tahsis belgesine sahip vatandaşla uzlaşma sağlandı. Dev proje kapsamında 5 bin 400 konut, ilköğretim okulu, lise, ticaret merkezleri, cami, park ve çocuk oyun alanı yapılacak.

Kaynak: CİHAN

E-Mail Aboneliği İle Haberiniz Olsun!

Mail Adresinizi Giriniz:

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje