Reklamı Kapat

Maliye’nin Arazisine 215 Milyon TL’lik Teklif

Editör: SerMimar Tarih: 23 - Şubat - 2013
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Maliye Bakanlığı’nın Oran Atakent Devlet Mahallesi’ndeki lojmanları için TOKİ’nin açtığı ihaleye en yüksek teklifi Kuzu Toplu Konut İnş. AŞ verdi.

maliyenin-arazisine-215-milyon-tllik-teklif

TOKİ’nin, arsa karşılığı gelir paylaşımı yöntemiyle satışa çıkardığı ve ilk oturumunda 17 firmanın teklif verdiği ihalenin ikinci oturumu TOKİ’nin Bilkent’teki merkez binasında gerçekleştirildi.

Lojman ihalesinin ilk oturumunda en yüksek teklif, idare payı geliri olarak 110 milyon 250 bin lirayla İlci İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından yapılmıştı. İhalenin 2. oturumunda 5 firma teşekkür ederek ihaleden çekilirken, ihale sözlü artırımlarla devam etti ve sözlü artırımda en yüksek teklif 150 milyon 500 bin lira ile YDA İnş. San. ve Tic. AŞ tarafından verildi.

İhale daha sonra kapalı zarflarda alınan teklifle devam ederken, bu turda en yüksek teklif 215 milyon 250 bin lira ile Kuzu Toplu Konut İnş. AŞ’den geldi.

AVM VE KONUT YAPILABİLECEK

Özel proje alanında, iş merkezleri, ofis, büro, alışveriş merkezi, çok katlı mağaza, çarşı, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi kültürel tesisler, otel, motel, özel yurt ile Rezidans gibi konaklama tesisleri, restoran, kafe, lokanta, özel spor tesisleri, yönetim binaları, banka ve finans kurumları yer alabilecek. TOKİ, yapacağı incelemelerinin ardından ihaleye ilişkin nihai kararını önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklayacak.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yanıt Gönder

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje