Reklamı Kapat

Küçük Konutlar Gözde Olmaya Devam Ediyor!

Editör: SerMimar Tarih: 16 - Mayıs - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

Nüfusun ve gayrimenkulün hareketli olduğu 7 ilde düzenli olarak gayrimenkul araştırması yapan Garanti Bankası, Reidin.com ve GYODER’in Nisan ayı araştırmasında sonuçlar açıklandı.

Adana 2. el konut satışındaki geçen ay olduğu gibi bu ayda birinciliği bırakmazken geçen ay 2. el konutta en çok değer kaybeden Bursa, bu ay kira artışında şampiyon oldu. Yükselişini sürdüren bir diğer konu ise konuların kullanım tipi oldu. Nisan’da bir önceki aya göre, 1+1’ler yüzde 1.21, 2+1’ler yüzde 0.74, 3+1’ler yüzde 0.38 ve 4+1’lerde yüzde 0.20 değer kazandı.

Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’deki ikinci el ve yeni konutlara yönelik hazırlanan emlak endekslerinin 2011 Nisan ayı raporunda Adana, Nisan ayında bir önceki aya göre ikinci el satılık konut fiyatlarında metrekare başına yüzde 0.80’lik değer artışıyla, fiyatların en fazla yükseldiği il oldu. Aynı dönem içinde konutlar İstanbul’da yüzde 0.23 oranında değer kazandı.

Nisan ayındaki metrekare başına kira değerleri incelendiğinde ise Bursa, yüzde 1.13 değer artışıyla, kiraların en fazla yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içinde konut kira değerleri İstanbul’da yüzde 0.14 oranında arttı. Konut satış fiyatları açısından da en çok değer artışı yaşanan ilçe yüzde 1.40 ile Sultangazi olurken en çok değer kaybeden ilçe ise iyene İstanbul’da 1.32 oranıyla Beyoğlu oldu.

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje