Reklamı Kapat

Kosgeb’den Nitelikli Eleman Desteği

Editör: SerMimar Tarih: 27 - Haziran - 2011
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

NİTELİKLİ ELEMAN İSTİHDAM DESTEĞİ KOBİ statüsünde ve KOSGEB veri tabanına kayıtlı olan işletmelere verilen bir destektir.

KOBİ tanımı bünyesinde yıllık 250 kişiden az çalışan barındıran ve yıllık net satış hasılatı ya da mali bilançosu 25 milyon Türk Lira’sını aşmayan işletmeleri kapsamaktadır.

NİTELİKLİ ELEMAN İSTİHDAM DESTEĞİ ile ilgili diğer Destek Unsurları ise aşağıdadır.

1-Bu destek, en az fakülte veya dört yıllık yüksekokul mezunu yeni eleman istihdamı için verilir.

2-Bu destek, yeni istihdam edilecek veya destek başvurusu tarihi itibarı ile son bir ay içinde istihdam edilmiş olan nitelikli eleman için verilir.

3-İşletmeler destek üst limiti dahilinde birden fazla nitelikli eleman çalıştırılabilir.

4-Bu desteğin aylık üst limiti, istihdam edilecek her bir eleman için net ücret üzerinden hesaplanır ve 1.500 (bin beş yüz) TL’yi geçemez. Asgari Geçim İndirimi net ücrete dahil edilmez.

5-Program süresince desteğin üst limiti 20.000 (yirmi bin) TL’dir.

6-Emekliler, yabancı uyruklular, işletme sahibi veya ortakları ile bunların ana, baba, eş ve çocukları bu destek kapsamında istihdam edilemez.

7-Askerlik, doğum gibi sebeplerle işten ayrılan ve daha önce Nitelikli Eleman İstihdam Desteği kapsamında istihdam edilmiş olan elemanın yeniden aynı işyerinde işe başlaması halinde yeni destek başvurusu yapılması şartı ile bu Program kapsamında kalan üst limit kadar destek verilebilir.

8-İşletme, nitelikli elemanı işten çıkarması veya elemanın kendi isteği ile işten ayrılması durumunda ilgili Hizmet Merkezine bilgi verir.

Aranan Kelimeler:

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje