Reklamı Kapat

Korkut Özdemir, Kentsel Dönüşümü Anlattı!

Editör: SerMimar Tarih: 28 - Temmuz - 2016
Sosyal Paylaşım: Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş twitter

İstanbul Kentsel Dönüşüm İnşaat Peyzaj Mimarlık AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Korkut Özdemir , kentsel dönüşüm hakkında merak edilenleri anlattı.

korkut-ozdemir-kentsel-donusumu-anlatti-1

İstanbul’da birçok yerde kentsel dönüşüme başlandığını söyleyen Korkut Özdemir, eski ve doğal afetlere dayanıksız olan yapıların , yeni projelerle ,modern yapılara çevrildiğini ve bu dönüşümün İstanbul’da hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

korkut-ozdemir-kentsel-donusumu-anlatti-2

İSTANBUL’DA ÇARPIK KENTLEŞME ORANI YÜKSEK

Korkut Özdemir ,İstanbul’da devam eden kentsel dönüşümün çok fazla ilgi uyandırdığını ve tüm projelerin yakından takip edildiğinden bahsetti. Türkiye’nin hatta Avrupa’nın en kalabalık şehirlerinden biri olan İstanbul’da çarpık kentleşme oranının çok yüksek olduğunun altını çizen Özdemir , bu problemin ancak doğru projelerle çözülebileceğini söyledi.

Kendisi aynı zamanda kentsel tasarımcı ve peyzaj mimarı olan Korkut Özdemir , kentsel dönüşümü düzensiz planlanan , proje ve uygulamaları yetersiz , plansız ve kontrolsüz olarak gelişen şehirlerin, projeli , planlı ve mimari detaylar kullanılarak aynı zamanda doğal afetlere karşı dayanıklı ,güçlü ve kullanışlı binalarla yenilenmesi anlamına gelen kentsel dönüşümün, İstanbul’da ciddi bir ivme kazandığını ,fakat istenilen ve beklenen seviyelere ulaşamadığını söyledi .

korkut-ozdemir-kentsel-donusumu-anlatti-3

ÇEVRE KİRLİLİĞİNE DİKKAT EDİLMESİ GEREK

Bazı belediyelerin , kendi bünyesinde de devam ettirdiği kentsel dönüşüm , özel sektör de birçok inşaat firması tarafından da yapılıyor . Vatandaşların İnşaatların yapılışı sırasında çevre kirliliği , gürültü ve trafik sıkışıklığından rahatsız olduğunu belirten İstanbul Kentsel Dönüşüm İnşaat Peyzaj Mimarlık A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı Korkut Özdemir, bu çalışmaların daha kontrollü , düzenli ve insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapılması gerektiğini söyledi .

korkut-ozdemir-kentsel-donusumu-anlatti-4

DÜNYANIN GÖZÜ İSTANBUL’DA

İstanbul’un tarihi dokusunu hep birlikte korumalıyız. Bu anlamda herkese büyük görev düşmekte. Başta belediyeler, mimarlık ofisleri ve müteahhitlerden oluşan dayanışma büyük destanlara imza atmış, geniş tarihi kalıntı ve göz alıcı güzellikleri barındıran İstanbul’da dünyanın gözünün olduğunu unutmamamız gerek diyen Korkut Özdemir “Herkesin üzerine düşeni yapması yeterli” ifadelerinde bulundu.

korkut-ozdemir-kentsel-donusumu-anlatti-5

Kaynak: Çekmeköy Haber

KATEGORİ: Sektörel Haberler

ÖNCEKİ KONU: »
SONRAKİ KONU: « 


Yorumlara Kapalıdır.

SPONSOR

Mimari, Elektrik, Mekanik, Statik Proje